Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na suchość pochwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,  od dłuższego czasu zmagam się z suchością pochwy. Od niej się zaczęło, a z czasem dołączyło swędzenie miejsc intymnych, pieczenie, a nawet jakieś mikro urazy. Stosunki bywały bolesne nawet mimo stosowania dużych ilości lubrykanty. Mam 27 lat, biorę leki SSRI, pregabalinę i amisulpryd. Wyżej wymienione problemy zaczęły się po pewnym czasie stosowania leków psychotropowych. Konsultowałam się u lekarzy, ale psychiatra odesłał mnie do ginekologa, a ginekolog powiedział, że to wina leków i nic się nie da z tym zrobić albo "po prostu tak już mam". Zrobił badanie na obecność infekcji, które wyszło negatywne. Zalecił stosowanie lubrykantów przed stosunkiem. Wizyta ta miała miejsce we wrześniu, niestety mam wrażenie, że od tamtej pory jest jeszcze gorzej. Całkowicie zrezygnowałam z kontaktów seksualnych przez dolegliwości bólowe. Mam wrażenie, że wydzielina z pochwy przestała być produkowana i występuje w minimalnych ilościach. Niestety jeszcze nie mogę zrezygnować z leczenia psychiatrycznego, ale muszę coś już z tym zrobić. Szukać innego ginekolog, bo mam wrażenie, że ten mnie zbył czy wręcz olał? Można jeszcze zrobić jakieś badania żeby wykluczyć inne podłoże problemu niż leki? I wreszcie czy są jakieś inne (mniej doraźne, a bardziej stałe) medyczne sposoby wyeliminowania objawów? Bardzo proszę o jakąś radę co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...