Skocz do zawartości
Forum

23 lata kończę w styczniu i nadal nie mam chłopaka


Rekomendowane odpowiedzi

23 lata skończę niedługo, czyli za 4 miesiące w styczniu.

Nigdy nie byłam i aktualnie nie jestem w związku.

Chciałabym mieć wrażliwego, przystojnego, inteligentnego chłopaka niż zimnego twardziela, takiego co naciska na współżycie ale czy takiego to dziś ze świecą szukać?

Myślę o chłopaku rówieśniku, albo starszym do 5 lat. Młodszy, 6 lat starszy i więcej odpada.

Jeśli chodzi o moje życie towarzyskie to tak, w rodzinnym mieście nie mam za bardzo się do nikogo odezwać.

Dlatego, że w liceum mało zagadywałam do ludzi, tym bardziej do chłopaków, ze względu na traumę z gimnazjum. Nie miałam znajomych w liceum, bo ciągle ta trauma z gimnazjum ciążyła na mnie.

Wtedy dwóch chłopaków mi dokuczało. Jeden zmuszał mnie, abym z nim chodziła, nie miałam na to ochoty.

Drugi rozpowiadał przy całej klasie, że współżyliśmy co nie było prawdą.

Co prawda mam w rodzinnym mieście jednego kolegę z podstawówki, ale chyba ma dziewczynę.

Jak jestem w mieście co studiuje to mieszkam w akademiku.

Większość ludzi poznałam albo w windzie, albo na integracji.

Na integracji w akademiku byłam, nawet na dwóch. W akademiku rozmawiam z kolegami, nie bałam się do jakiego kolwiek chłopaka zagadywać.

Z mojej rodziny to już wujek, mama mojego szwagra się wypytywali niejeden raz czy jestem z kimś w związku.

Mnie irytuje to ich wypytywania ta presja, przecież to nie jest ich sprawa.

Tata z kolei się obawia, że jak będę kiedyś miała chłopaka to mogę źle skończyć.

Bo w rodzinie w rodzinie jest dziewczyna co w wieku 16 lat urodziła syna i na gimnazjum się zatrzymała przez ciąże. Druga kuzynka przez ciąże nie zdała poprawkowej matury i nie poszła na studia. Myślę, że tata patrzy się na ich wykształcenie i wiek, w jakim zaszły w ciążę, albo nie może się pogodzić z moją dorosłością. Większość kuzynek ślub bralo w podobnym wieku do mnie ba nawet w ciąży. Do mnie w szkole średniej tata gadał, że myślisz abyś poznała w przyszłości chłopaka. Tyle przed tobą nauki, chcesz skończyć jak te kuzynki.

Teraz będę robić magisterkę z biologii( specjalność biologia środowiskowa) to jak na nowym kierunku poznać chłopaka?

Na poprzednim kierunku, czyli na ochronie środowiska, z którego robiłam licencjat było 5 chłopaków. Trzech miało dziewczyny, z pozostałymi dwoma nie miałam bliskiego kontaktu.

Co robić, żeby mieć chłopaka?

Czy skoro mam znajomych tylko w mieście gdzie studiuje, a nie w rodzinyych stronach to powinnam się martwić  że będę starą panną?

Jeśli chodzi o moje zainteresowania to sport( bieganie, rower, siłownia), książki, filmy, fotografia. 

Ostatnio z koleżanką wybrałam się na jednodniową wycieczkę do Katowic.

Czy powinnam się martwić?

Czy jest coś ze mną nie tak?

Odnośnik do komentarza

No cóż listę konkretnych wymagań już masz. Ale to tak jest w życiu że w tych kwestiach trzeba mieć trochę doświadczenia aby te wymagania które są nie realne trochę skorygować. 

Gdzie poznać ? Jesteś na studiach. Więc na innych kierunkach nie koniecznie twoich jacyś się powinni znaleźć. 

Więc chodząc po korytarzach zacznij się rozglądać za potencjalnymi i podejdź pogadać 

Odnośnik do komentarza

Nawiązywać kontakt z wolnymi na studiach

Masz znajomych gdzie studiujesz nie martw się

Zagadaj w czasie biegania, na rowerze, na siłowni, w bibliotece, w kinie, robiąc zdjęcia, rozmawiaj na forach tematycznych związanych z twoimi zainteresowaniami

Czekaj aż będziesz pracować znajdziesz w pracy

Napisz do chłopaka w twoim wieku na tym forum o nicku Dość Narzekający ale też nie ma dziewczyny

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysiek prawiczek 30 lat

Ja mam 30 lat i nigdy nie miałem dziewczyny. Studiowałem w małym mieście gdzie wszyscy byli z tego miasta albo z najbliższej okolicy. Nie było tak że ktoś był z innego województwa czy z drugiego krańca Polski. Atmosfera na studiach była chłodna, przetrwały tam dawne znajomości ze szkoły średniej, raczej nikt nie był zorientowany na zawieranie nowych (tak mi się wydaje). Stale z tą samą grupą ludzi przebywałem, chociaż praktycznie z nimi nie rozmawiałem. Ludzie się zbierali na zajęcia, po zajęciach momentalnie się rozchodzili.

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysiek prawiczek 30 lat

Ja mam 30 lat i nigdy nie miałem dziewczyny. Studiowałem w małym mieście gdzie wszyscy byli z tego miasta albo z najbliższej okolicy. Nie było tak że ktoś był z innego województwa czy z drugiego krańca Polski. Atmosfera na studiach była chłodna, przetrwały tam dawne znajomości ze szkoły średniej, raczej nikt nie był zorientowany na zawieranie nowych (tak mi się wydaje). Stale z tą samą grupą ludzi przebywałem, chociaż praktycznie z nimi nie rozmawiałem. Ludzie się zbierali na zajęcia, po zajęciach momentalnie się rozchodzili.

Odnośnik do komentarza

Pisałaś już prawda? Odszukaj swój wątek i przeczytaj rady. Podejrzewam, że tutaj nic nowego nie napiszemy. 

W dniu 11.09.2022 o 11:55, oola_00 napisał:

Co robić, żeby mieć chłopaka?

Czy skoro mam znajomych tylko w mieście gdzie studiuje, a nie w rodzinyych stronach to powinnam się martwić  że będę starą panną?

Jeśli chodzi o moje zainteresowania to sport( bieganie, rower, siłownia), książki, filmy, fotografia. 

Ostatnio z koleżanką wybrałam się na jednodniową wycieczkę do Katowic.

Czy powinnam się martwić?

Czy jest coś ze mną nie tak?

Nie trzeba mieć chłopaka. Nie powinnaś sie tym martwić, bo to nie jest powód zmartwienia. Starą panna będziesz dopiero w wieku starczym-jak sama nazwa "stara" wskazuje. Z Tobą moze być nie tak jedynie to, że prawdopodobnie masz niskie poczucie wartości, brak pewności siebie, nieprzepracowane traumy i należy nad tym popracować. 

W dniu 11.09.2022 o 20:31, Gość Kdps napisał:

Tinderek

Nie polecam, zbyt powierzchowny. Na fb jest jakaś opcja randek czy aplikacja czy coś. To lepsze bo można szczegółowo wszystko wypisać, włącznie z wyznaniem, zainteresowaniami, co lubimy, czego itp. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...