Skocz do zawartości
Forum

Dziecko nie chce ćwiczyć na W-Fie


Gość rena_ta777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rena_ta777

Mam problem z osmioletnią córką. Od pewnego czasu w ogóle nie chce ćwiczyć na wfie. Nie mogę zrozumieć dlaczego.Pytała czy cos sie stalo czy moze cos jej przeszkadza czy stroj nie taki itd. Nic nie mowila a wychowawczyni juz 2 razy do mnie dzwoniła, ze pani od wfu skarzyla sie ze nigdy nie ma stroju (albo ma ale nie wyciaga), ze sie wykreca itd. z tego co pytalam, pani od wfu jest raczej mila osoba i dziewczynki sobie chwala lekcje, duzo graja w siatkowke i inne gry czasem tancza, maja gimnastyke - nie wiem w czym moze tkwic problem?

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj z córką poćwiczyć to co robią na wfie. Może się bać i mieć niechęć bo jej coś nie wychodzi. Ja pamiętam jak było ze mną. Nie chciałam ćwiczyć na wfie bo mi nie wychodziło i rodzice mnie uczyli w domu fikołajków, ojciec mi nawet zrobił kosza żebym sobie porzucała. Siatkówka mi nie wychodziła i nienawidziłam jej do studiów chyba i unikałam gry a potem już spoko. Potem byłam jedną z klasowych sportsmenek w liceum.

Odnośnik do komentarza

a może się po prostu czegoś wstydzi np swojej tuszy czy coś ? albo koleżanki się z niej śmieją. U mnie jest tak że do tej pory sieze mnie śmieją i nie wiem dlaczego ;/ wf też nie lubię bo mam z strasznym panem , który uczy zapasów i rozgrzewkę mamy 30 minut ;/ ale taką porządną że jak ją już kończymy to nie mam na nic siły . Niech pani porozmawia z córką , bynajminej spróbuje się sdowiedzieć co się stało i dlaczego nie chce ćwiczyć . Albo jeżeli pani córka wstydzi się wojej tuszy to nich pani z nia ćwiczy, bo czym później tym córka nie będzie tego chciała i będzie się tego bardzo wstydzić. Niech pani wychodzi z nią pobiegać do parku np, gra w róźne gry :) moze wtedy polubi wf ;)

Odnośnik do komentarza

A może Twoja córka krępuje się nie wagi czy stroju tylko może tego, że jest bardziej dojrzała niż inne dziewczynki. Może ma już zarys biustu i tego się krepuje? Może ma ubranie, które w jakiś sposób podkresla jej biust, może wstydzi się swojego ciała, bo zaczęła zwracać na nie uwagę? Spróbuj sprawdzić czy chodzi o sam WF czy może w ogóle o ćwiczenia. Zabierz ją na taniec albo na aerobik, sa zajęcia dla mam i córek. Jeśli tam się przebierze i będzie chętnie ćwiczyła, to znaczy, że problem jest na tle szkoły, albo może kłótnia z kolezankami, coś jej powiedziały i ją zawstydziły, albo coś innego się wydarzyło. Jeśli też nie będzie chciała się przebierac, to wydaje mi się, że może chodzic o jej ciało. Jeśli pani od WFu jest miła, zapytaj co ostatnio robili takiego, co mogło by ją zniechęcić. Ja np. zniechęciłam sie kiedyś do WFu jak mi się bluzka zadarła jak robiłyśmy świecę - może nie chce ćwiczyć, bo boi się, że cos się powtórzy? Na pewno jest jakas przyczyna kwestia tylko tego czy chodzi o WF czy chodzi o nią, o jej ciało itp. Musisz podejść sposobem, zaprosic ją na basen czy na taniec ale nie mówić, że chcesz sprawdzić czy się przebierze, po prostu taka niespodzianka. Przyuważ też czy np. się nie odchudza albo np. nie uwaza, że jest za blada czy coś. Jest młodziutka i na pewno porównuje się do innych kolezanek. Wydaje mi się, że może chodzić o nią samą, że ma jakąś blokadę, czegoś sie krępuje.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Na pewno nic na siłę. Moim zdaniem dobrze jest dziecku znaleźć sport, który sprawia mu przyjemność. To bardzo ważne. 

Od siebie polecam zastanowić się nad zapisaniem na zajęcia dodatkowe - takie jakie dziecko chce. Gimnastykę,taniec, tenis - najważniejsze aby miało trochę ruchu.

https://parkwola.pl/sport-sodowa/tennis/szkolka-pilki-noznej-i-tenisa/

Moja corka chodzi do tej szkółki tenisa w Krakowie i lubi o wiele bardziej niż zajęcia wf w szkole. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...