Skocz do zawartości
Forum

Nerwica? Depresja?


Enz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat. Od dłuższego czasu mam problemy z podejmowaniem decyzji. Nie potrafię tego zrobić, bez uprzedniego konsultowania się z członkami rodziny, znajomymi. Nie potrafię wybrać sama tego czego chcę, a jeśli już się na coś zdecyduję, to mam obawy, czy aby na pewno ta decyzja była dobra. W głowie mam gonitwę myśli, wydaje mi się, że moja decyzja była zła i będzie niosła za sobą wielkie szkody. Mam wrażenie, że przez to stanie się coś złego. Jestem też bardzo przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia, codziennie wyszukuję w internecie objawy chorób i sprawdzam, czy mam podobne. Często boli mnie głowa, czuję kłucie w klatce piersiowej lub pod żebrami. Ból głowy - od razu myślę, że to guz mózgu. Byłam już u różnych specjalistów i nic mi nie wyszło. Zauważyłam też, że odcięłam się od kontaktów z ludźmi, nie lubię z nimi przebywać, jestem zamknięta w sobie, często płaczę i zastanawiam się czy to wszystko ma jakiś sens. Obwiniam swoją rodzinę o to, że poświęcają mi mało czasu. Wszystkiego się boję, mam czynności natrętne (np. muszę policzyć coś trzy razy, sprawdzam czy nie zostawiłam odpalonego gazu na kuchence). Nie wiem już sama, czy to wszystko siedzi w psychice, czy ja na pewno jestem na coś chora. Bardzo się boję. 

Odnośnik do komentarza

Bardziej mi to wygląda na nerwicę, niż depresję, tak czy siak nie jest dobrze, powinnaś jak najszybciej pójść do specjalisty.

20 godzin temu, Enz napisał:

 Jestem też bardzo przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia, codziennie wyszukuję w internecie objawy chorób i sprawdzam, czy mam podobne. 

Natychmiast przestań to robić, bo zwariujesz. Zwłaszcza, jak robisz to codziennie. Robiłam tak samo, nietrudno zgadnąć, że bardzo szybko zaczęło mi się wydawać, że objawy każdej choroby, o której przeczytałam, pasują do mnie. To była masakra, oczywiście, bałam się coraz bardziej, a nie coraz mniej, i raz nie mogłam zasnąć 5 godzin ze strachu, że się juz nie obudzę, bo bałam się, ze mam coś poważnego, ale może nie będę mówiła co, bo zaczniesz sprawdzać w internecie, czy tego nie masz. Jak przestałam, to stopniowo mi to wszystko przeszło. Najpierw trzeba zacisnąć zęby, zmusić się, żeby już nic nie sprawdzać, potem starać się jak najmniej o tym myśleć, potem w ogóle zmienić swoje nastawienie do tego, nabrać dystansu to tych spraw. Zwłaszcza, że już byłaś u różnych lekarzy, i nic Ci nie wykryli.

Odnośnik do komentarza
Gość Julianna

Wydaje się, że to bardziej nerwica ale warto to skonsultować ze specjalistą żeby nie było gorzej. Moja siostra kiedyś też podobnie się zachowywała nie chciała pomocy i przerodziło się to w depresje. Nawet do kliniki KetamineClinic jeździła gdzie leczyli ją ketaminą. Gdyby wcześniej zareagowała na swój stan było by na pewno lepiej więc Ty się nie zastanawiaj tylko zgłoś się do lekarza 

Odnośnik do komentarza

Pójście do psychiatry to żaden wstyd. Obecnie można powiedzieć, że to nawet standard. Tak samo jak przyjmowanie antydepresantów, które potrafią wyciągnąć z dołka lepiej niż najlepszy przyjaciel. Pamiętaj również, że recepte na leki może ci wystawić lekarz bez wychodzenia z domu, np. w serwisie lekarzonline.eu 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gość Kalinka napisał:

Pójście do psychiatry to żaden wstyd. Obecnie można powiedzieć, że to nawet standard. Tak samo jak przyjmowanie antydepresantów, które potrafią wyciągnąć z dołka lepiej niż najlepszy przyjaciel. Pamiętaj również, że recepte na leki może ci wystawić lekarz bez wychodzenia z domu, np. w serwisie lekarzonline.eu 

To idz ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...