Skocz do zawartości
Forum

Wczesna menopauza a przyjmowanie leków hormonalnych


Gość monia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 37 lat od 2 lat mam nierregularne miesiaczki. Bylam u lekarza zrobilam badania hormonalne i okazalo sie ze to menopauza. Moje pytanie brzmi. Czy musze brac jakies hormony? Jesli ja juz nie chce miec dzieci i miesiaczki nawet mi z tym dobrze. Czy menopauza ma jakis wplyw na moj organizm ze np.szybciej umre?

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

Monia a to nie Ty założyłas wątek na psychologii? może te bóle są związane z menopauzą nie myślałas o tym? a co do samej menopauzy to mysle ze powinnas przyjmowac bo one nie sa na menopauze tylko na Twoje samopoczucie inaczej mozesz popasc w depresje

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj sie, menopauza we wczesnym wieku nie wpływa na długośc życia. Chociaz faktycznie wczesnie przechodzisz menopauzę. Leki hormonalne w okresie menopauzy mają za zadanie łagodzić jej objawy i wcale nie musisz ich brać. Niektóre kobiety bardzo źle przechodza menopauze, mają bardzo silne objawy, różne dolegliwości, jak uderzenia gorąca, wahania nastroju, suchość pochwy i inne a HTZ (Hormonalna Terapia Zastępcza) to łagodzi, ponieważ dostarcza się w ten sposób hormony, których organizm już nie produkuje w takiej ilości. Jesli natomiast przechodzisz menopauze łągodnie, nie przeszkadza Ci nis, to nie ma raczej sensu zażywac hormony.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Menopauza jest jednym z etapów życia kobiety. Jeżeli czujesz się dobrze i nie odczuwasz dolegliwości utrudniających normalne funckjonowanie to nie musisz przyjmować żadnych preparatów. Jeżeli będziesz się czułą osłabiona, poddenerwowana, będziesz miała napady gorąca lub inne dolegliwości, zawsze możesz zdecydować się na hormonalną terapię zastępczą, która zniesie nieprzyjemne objawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz tylko łagodne objawy tonie warto chyba zaczynać HTZ, ale najlepiej ustalić to z ginekologiem prowadzącym.
Zawsze możesz zacząć przyjmować suplementy diety, które łagodzą objawy - zmiany nastroju czy uderzenia gorąca, jest ich kilka na rynku, więc jest w czym wybrać. Najskuteczniejsze są te z koniczyną czerwoną np. Femiflavon, kosztuje ok. 25 zł i wystarcza na miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Najgorszy był czas, kiedy okresy pojawiały się tylko co 2/3 miesiące. Bezsenność, nerwowość, dzienne i nocne poty, etc. Trwało to ok.2 lat i jedynie olej z wiesiołka i klasyczny tran z 3,6,9 omega łagodziły te stany. Do picia stosowałam melisę i czystka. Alkohol i kawa pogarszał stan. Kiedy okresy zaniknęły, wszystko się uspokoiło. Jedynie co pozostało to napady głodu po 16 i pragnienie słodyczy :) Siłownia i basen a latem rowerek utrzymują mnie w formie.
Głowa do góry kochane panie. Wszystko do przejścia ;)

Odnośnik do komentarza

Wczesna menopauza ma swoje zalety. Brak miesiączki, kiedy nie jest nam już potrzebna to OK. Nie trzeba brać oczywiście hormonów ( HTZ) Ja brałam przez 5 lat. Ale skutki nierobienia niczego wkrótce się pojawią czy tego chcesz czy nie.Po zakończeniu miesiączkowania bardzo obniża się gęstość kości ( u mnie tak było) stąd po zdiagnozowaniu była potrzebna HTZ żeby zatrzymać osteoporozę. I trzeba na to zwrócić uwagę. To jedna z przyczyn dla których nie da się powiedzieć, że po zakończonym okresie można spokojnie żyć, bo trzeba pilnować choćby właśnie stanu swoich kości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...