Skocz do zawartości
Forum

Nowe meble do nowego domu


Gość Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś, bardzo dawno temu, meble były tylko i wyłącznie drewniane. Ale od momentu, gdy ktoś wymyślił płyty różnego rodzaju i materiały drewnopodobne, zostaliśmy zalani w sklepach meblową tandetą. Oczywiście wiem, że są też płyty robione z drewna, ale mebel z takiego materiału, jak już się skręci i ustawi, to lepiej go nie ruszać, bo jeśli to zrobimy, istnieje bardzo duże ryzyko, że się może w najgorszym wypadku rozpaść, a w najlepszym chwiać na wszystkie strony świata.

Dlatego ogromna radość we mnie wstąpiła, gdy podeszłym do pierwszego stoiska, a tam moim oczom ukazały się stoły drewniane. Z prawdziwego, solidnego, grubego drewna, a nie materiału, który drewno udaje. Trudno mi jednoznacznie określić, czy to był stół industrialny, czy może stół rustykalny, bo nawet nie wiem, gdzie są granice w wyglądzie między jednym, a drugim. To, co także zauważyłam, to bardzo podobne wizualnie do siebie Stół loftowy na wymiar na jednym stoisku były określane jako stołu industrialne, na innym, jako stoły rustykalne, a na jeszcze innym po prostu jako drewniany stół do jadalni.

Zwał, jak zwał, dla mnie to bez znaczenia. Dla mnie najważniejsze w tym wszystkim jest powrót do jakości.Te drewniane stoły sprawiały wrażenie, jakby były w stanie służyć ludziom przez sto lat. A i może nawet nie będzie przesadą, gdybym powiedziała, że dają radę znosić wspólne rodzinne posiłki, jak i wszelkie biesiady w większym gronie, także przez dużo duszy czas. Gdybym właśnie była w trakcie urządzania mieszkania, to już widzie oczyma wyobraźni, jak mogłabym poszaleć z wyobraźnią i urzeczywistnić ją wybierając na przykład jeden z takich stołów drewnianych do kuchni, lub salonu z częścią jadalnianą.

spacer.png

Ma stoiskach, gdzie były stoły drewniane, była również ekspozycja mebli kuchennych. Były tam drewniane szafki i drewniane półki, które mogły stać zarówno w segmencie, tworząc jedną całość, ale te same regały równie dobrze i atrakcyjnie prezentowały się, jako każdy z osobna, wolno-stojacy mebel. Co ciekawe, patrząc na te meble kuchenne, miałam wrażenie, że większość elementów z zestawu świetnie by się sprawdziło zarówno do pokoju, jak również jako półka, czy regał drewniany do łazienki, na przykład na ręczniki, a także do sypialni.

Byłam pod wrażeniem już nie tylko jakości tych mebli, ale i także uniwersalności formy. Z tego co się dowiedziałam, wiele firm wystawiających się na stoiskach, oferowało również wyrób większości mebli pod indywidualny wymiar klienta. Co uważam za dodatkową zaletę. Oprócz tego, każda z firm oferowała możliwość wykonania mebli z różnych gatunków drewna, ale z racji tej, że na przykład jeden rodzaj drewna jest tańszy, a inny droższy i takim przykładem droższego drewna jest dąb, można zamówić stół drewniany z drewna sosnowego, które jest tańsze i poprzez odpowiednią obróbkę ucharakteryzować je na drewno innego gatunku, nadając odpowiedni kolor i mamy dzięki temu, tańszym nakładem pieniężnym drewniany stół dębowy. Co prawda, do złudzenia wyglądający, jak dębowy, ale jakościowo niczym nie ustępujący.

 

Odnośnik do komentarza

Jakie meble wybrać by pasowały do urban style w kuchni? Nowoczesny wystrój wnętrz w miejskim stylu nie jest jednorodny, dlatego tak naprawdę trudno jest jednoznacznie określić jego wyznaczniki, których bezwzględnie należy przestrzegać. Kluczową kwestią jest bowiem wygoda, a tę każdy pojmuje inaczej. Posiłkuje się również wieloma poradami na tej stronie https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/urban-style-w-kuchni-i-w-mieszkaniu-3250.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...