Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad 3 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Lesine. Mam regularne cykle. 17.12.2021 uprawiałam seks przerywany bez prezerwatywy, parę dni wcześniej byłam przeziębiona i zażywałam Theraflu, Paracetamol. 18.12.2021 dostałam okresu, który był dość mocny i obfity. W styczniu również pojawił się okres, z tym że krótszy niż zwykle i poprzedzony brazowymi plamieniami. Obecnie jestem 5 dni przed miesiaczka. Czuję ostatnio zmęczenie, boli mnie głowa, przeszkadzaja mi niektóre zapachy (zwłaszcza zapach smażonych potraw). I nagle złapał mnie okropny stres, że tego 17.12.2021 mogło dojść do zapłodnienia, ze względu na przyjmowane leki...Czy to możliwe, skoro miałam 2 krwawienia z odstawienia?

Odnośnik do komentarza
Gość Mama-ginekolog

Współżyjąc zawsze trzeba mieć na uwagę możliwość ciąży, w przypadku antykoncepcji hormonalnej jest niskie prawdopodobieństwo zajścia w ciąży, ale nie daje 100%, dla pewności można dodatkowo zabezpieczyć się mechanicznie, żeby mieć większą pewność. Polecam skorzystać z rady przedmówczyni i rozważyć Diafragma Caya

Odnośnik do komentarza

Chciałabym nadmienić, że tabletki oczywiście sa skuteczne, ale jeśli jest zachwiana reguła, to lepiej korzstać także z mechanicznej ochrony tak dodatkowo. U mnie sprawdza się błona dopochwowa Caya, myślę, że warto

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...