Skocz do zawartości
Forum

Czy to powód do obaw?


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pisze z pewnym problem dotyczącym tabletek antykoncepcyjnych i okresu. W sierpniu kończyłam ostatnie opakowanie, we wrześniu już tabletek nie brałam. Pierwsze dwa okresu po zakończeniu występowały w opóźnieniu max. 2 dni, natomiast ten spóźnia się już 9 dni. Wykonałam 2 testy ciążowe, oba z wynikiem negatywnym. Jestem aktualnie w Niemczech, nie szukałam jeszcze polskiego ginekologa, a do mojego jest naprawdę kawał drogi. Czy to powód do niepokoju? Czy to po prostu organizm szaleje po zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych i teraz stabilizuje gospodarkę hormonalna? Brałam tabletki 3 lata bez przerwy.  
Jestem strasznie zakłopotana i bardzo się stresuje tak długim opóźnieniem ?

Odnośnik do komentarza

Zupełnie nie rozumiem czemu tak wiele kobiet decyduje się na antykoncepcję hormonalną, która tylko zaburza stan zdrowia. Jestem zwolenniczką metody objawowo-termicznej i do kontroli cyklu używam monitora płodności Afrodyta Smart, polecam i tobie

Odnośnik do komentarza

poczekaj aż się wszystko ustabilizuje,  ja używam testera Afrodyta, który wyznacza dni płodne i niepłodne w 5 min; w dni płodne zabezpieczam się dodatkowo mechanicznie, to najlepsza forma antykoncepcji dla mojego zdrowia, powodzenia ?

Odnośnik do komentarza

Musi minac troche czasu zeby organizm sie ustabilizowal. To zupelnie normalne, nie wiem czym sie stresujesz. Taki stan moze trwac do pol roku, dluzej nie powinien. Wówczas skonsultuj z lekarzem.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...