Skocz do zawartości
Forum

Czy te wyniki są tragiczne?


Gość Jukils

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz rodzinny  nie mówi nic. Mam co 2 miesiące anginy i ciągle jadę na antybiotykach. Nawet nie mialam zleconych badań. Wszystko robię prywatnie. Mam silne zadyszki, bardzo szybko się męczę nawet mówiąc i pewnie i tak nie dostanę skierowania na rtg pluc. Stan zapalny mam od roku czasy zaczęło się od 15 i co chwilę wzrasta. Hematologa mam w sobotę. Może coś pomoże. 

Odnośnik do komentarza

Wyniki nie są takie złe. Podwyższone ggtp mogą być od antybiotyków, ob od tych angin też. Takie ob może też mieć nieuchwytną przyczynę, niektórzy lekarze twierdzą, że nie na celu robić ob, tylko crp. 

Poważniejsza sprawa jest z tą anginą i  zadyszką, palisz papierosy? Nie jest to po covid? 

 

Odnośnik do komentarza

 Mam 26 lat a czuje się jak emeryt. Nie pale papierosów, covid mialam w kwietniu potwierdzony, dość ciężko przechodziłam dopiero po lekach na zapalenie oskrzeli i płuc mi przeszło ( w domu bylam). Zadyszki mialam już  wcześniej, ale mam bóle w klatce w okolicy mostka / lewej strony. Ucisk ale nie kłóćcie. Mam nieraz ucisk ze musze przystanąć ale to bardzo sporadycznie i trwa może z 2 sekundy. 

Odnośnik do komentarza

Skierowanie od rodzinnego na rtg płuc też weź, bo płuca z sercem są ścisle powiązane i to one dotleniają serce. Echo serca warto by było zrobić, dlatego jak wybierzesz się do kardiologa to to takiego co w gabinecie zrobi w ramach wizyty też echo. 

Ale najpierw z rtg i spirometrią wybrać się do pulmunologa i z tymi wynikami  do kardiologa. 

Same wyniki nic Ci nie dadzą, musi to ocenić specjalista. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...