Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca ze stresu - jak leczyć ?


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kołataniem serca. Puls mam w normie, ciśnienie czasem lekko podwyższone, ale serce bije mi bardzo mocno i nie równo, że czuję każde uderzenie. Jakiś czas temu miałem je tylko jak się zdenerwowałem, a obecnie i przez pół dnia i prawie każdego wieczoru przed spaniem mam kołatanie, czyli się pogarsza. Wydaje mi się, że to jest przez stres, bo martwię się tym, że przez mój wygląd nie mogę znaleźć sobie dziewczyny, ale też czasem przejmuję się głupotami. Próbowałem zioła, herbatki, tabletki na uspokojenie bez recepty i nic nie pomaga. Do jakiego lekarza mam się udać ? Do kardiologa czy o zgrozo do psychiatry ?  

Odnośnik do komentarza

Mi w podobnej sytuacji ktoś poradził by zacząć prawidłowo oddychać. Zbyt płytkie oddychanie powoduje niedotlenienie organizmu, zwłaszcza mózgu. Niedotleniony mózg słabo zarządza funkcjonowaniem całej reszty ciała. Jak najczęściej należy oddychać przeponą (brzuchem) . W stresie często nieświadomie wstrzymujemy oddech. A gdy często się stresujemy koło się zamyka. Niedotlenione tkanki drgają bądź dają poczucie słabości, serce kołacze, jelita źle trawią i takie tam różne niedomagania się pojawiają. Tak więc oddychajmy prawidłowo, ruszajmy się, najlepiej często na świeżym powietrzu. Dobrze jest spać w przewietrzonym pokoju. W moim przypadku po ok. miesiącu nastąpiła poprawa. Serce uspokoiło się, mniej przebudzeń w nocy, poprawa koncentracji itd. 

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności radziłabym Ci udać się do kardiologa, aby wykluczyć ewentualne schorzenia. Pamiętaj jednak o wybraniu profesjonalnego specjalisty, który posiada nowoczesny gabinet. Dzięki najnowszemu aparatowi ekg będzie w stanie przeprowadzić wiarygodne badanie. W mojej klinice posiadamy sprzęt zakupiony na tej stronie https://si-cura.pl/kategoria/aparatyekg więc dobrze by było, aby lekarz do którego się udasz posiadał podobny. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...