Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia


Gość petysana

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam zaparcia. Chyba nigdy nie trwały one u mnie tak długo. Coś tam wydaliłam przez te dni, ale była to mała ilość stolca w porównaniu do tego, ile jadłam ostatnio, bo jadłam dużo. Kał wychodził zwykle w małych częściach po kolei, raz tylko czułam że nie jest stwardniały, ale i tak wtedy wychodził małymi kawałkami. W inne dni kał był bardzo twardy i z ledwością go wyparłam z jelita/odbytu. Gazy puszczam, ale nie są one takie jak kiedyś, są krótsze i wydaje mi się, że trudniej mi je puścić, ale może to dlatego, że z uwagi na zaparcie stresuję się, że bąk również nie wyjdzie (mam nerwicę i często gdy się stresuję, że nie dam rady, to potem rzeczywiście nie umiem dać rady), samym zaparciem też się stresuję. Nie boli mnie brzuch, aczkolwiek 2 dni temu zaczęłam mieć kłujący/przeszywający ból (taki skurcz jakby) w łopatce i pod lewą piersią, ale myślę że mógł on być od braku ruchu i złej postawy, po spacerze ból znacząco się zmniejszył, więc to chyba nie było od zaparcia. Mam też okres teraz, a zwykle w tym czasie mam trudności z wypróżnianiem, ale tym razem zaparcia pojawiły się u mnie jakieś 2 dni wcześniej, poza tym zwykle już w 2/3 dzień okresu mogłam się normalnie wypróżnić, a mi nadal nie przechodzi. Co robić?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość Zielony groszek w paski napisał:

Idź do lekarza kurwa nikt ci dupy i jelit zdalnie nie zbada

Nie pójdę do lekarza dopóki jelita nie zaczną mnie boleć. Napisałam ten post w nadziei, że ktoś mógł mieć podobne dolegliwości i może polecić mi jakiś sprawdzony sposób

Odnośnik do komentarza

Przyczyny mogą być różne. Fakt- wizyta u lekarza wskazana. Przyczyny szukać to ciężko. Ale może pomoże Ci napar z Senesu. Na początek przetestuj bo można przesadzić. Mnie pomagają też orzechy nerkowca. Od czasu do czasu garść. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym poszła do lekarza w takim przypadku. Mnie czasem też łapią zaparcia, ale wtedy nie faszeruje się chemią tylko siadam na wc i za pomoca funkcji turbo w moim biobidecie podmywam się. Strumień wody sięga tam gdzie trzeba i przynosi ulgę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...