Skocz do zawartości
Forum

Samotność, brak znajomych


Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzień dobry, 

proszę o pomoc, ponieważ mam wielki problem z którym nie potrafię sobie poradzić.

Przechodząc do sedna; czuję się bardzo samotna, nie mam wokół siebie żadnych znajomych. Jakiś czas temu byłam dość otwartą osobą, sporo wychodziłam z domu.

Teraz po prostu brakuje mi kontaktu z ludźmi, z nikim nie pisze, z nikim nie rozmawiam. W weekendy siedzę sama. Nie potrafię nikomu zaufać, boję się ze ta druga osoba mnie wystawi, że mnie obgaduje. W gimnazjum po 3 letniej ''przyjaźni'' dwie dziewczyny mnie zwyzywały, okazało się że nigdy nie były szczere wobec mnie. Byłam załamana i bałam sie że już nigdy nie znajdę nikogo bliskiego. Idąc do liceum, potem na studia w duchu marzyłam tylko o tym, żeby poznać kogoś nowego, kogoś bliskiego żebym znowu miała przyjaciółkę. Odnoszę wrażenie, że jest to nieprzepracowane doświadczenie. Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Nie martw sie. Nie ma w tym nic zlego. Osobiscie nigdy nie mialem jakos wielu znajomych czy przyjaciol, kiedy poszedlem do liceum rozmawialem z ludzmi, ale tylko w trakcie szkoly. Po pojsciu na studia i przeprowadzce to innego miasta i zyciu tam przez 5 lat byc moze poza moja rodzina i spotkanymi znajomymi 2-3 razy w tym okresle nie rozmawialem na zywo z absolutnie nikim innym. Co prawda mialem kilku dobrych przyjaciol, ale byly to osoby z zagranicy i jedyne co to pisalismy i wymienialismy sie kilka razy pocztowkami czy fotografiami z naszego zycia. Tak naprawde to wiekszosc ludzi, ktorych spotykamy na naszej zyciowej drodze sa dosc nudni i nie godni zaufania. Wszystko jest dobrze, gdy nie ma problemow, a gdy sie pojawiaja najczesciej sie na nich zawodzimy. Takie zycie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.05.2021 o 13:52, Aleksandra0 napisał:

Odnoszę wrażenie, że jest to nieprzepracowane doświadczenie. Proszę o pomoc. 

Najważniejsze co zamierzasz  tym zrobić i kogo poprosić o pomoc. Bo my tu na forum możemy Ci doradzac... w sumie każdy coś innego wg własnych doświadczeń, ale to Twoje życie i Ty podejmujesz decyzję co z nim zrobić. To co zamierzasz? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...