Skocz do zawartości
Forum

boję się matury i tego że nie zdam :(


Gość niezdambojęsię

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niezdambojęsię

szczerze to wiem ,że większość osób które podchodzi do matury się stresuje ale ja naprawdę bardzo się boję :( a w szczególności matematyki ,boję się że będę musiała strzelać na maturze :( bo z matmy prawie nic nie ogarniam... a matura tuż tuż :(
naprawdę jestem załamana bo co z tego że oglądam te filmiki na yt jak i tak mało co z tego rozumiem ,do tego kiedy liczby są poprzestawiane albo dodane do działań jakieś ułamki czy pierwiastki to ja już się gubię :o boję się, że nie zdam matematyki i że będę musiała poprawiać ją w sierpniu :( polskiego też się trochę obawiam, angielskiego nie bo z angielskiego akurat jestem dobra

szczerze to sama nie wiem jakiej pomocy tu oczekuje ,chyba bardziej wsparcia duchowego że nawet bardzo słabo ogarniając matme można mieć szczęście i zdać :( a zależy mi bardzo żeby zdać bo jak pójdę na studia bez matury?:( nie da się tak :(
proszę ,pocieszcie mnie jakoś :( z góry dziękuję za każde wsparcie i miłe słowa ,potrzebuję teraz tego :(

Odnośnik do komentarza

Czy możesz zacząć powtarzać sobie że zdasz maturę z matematyki na ten wymagany procent na spokojnie? Aby zaliczyć maturę podstawową musisz zdobyć 30 %. Jesteś w stanie to zrobić bez problemu. Potem to już dodatkowe procenty i punkty:) tymczasem powtarzaj to z czym masz największy problem. Ustal jakieś schematy działania i obliczeń byś mniej więcej wiedziała co robić gdy spotkasz się z takim zadaniem. Ważny jest też czas i skupienie. Jak ogarniesz sobie pewne wzorce to pójdzie Ci bardziej z automatu. To jest do zrobienia. Pamiętam że też najbardziej bałam się matematyki. Też byłam z niej słaba. Stres był przeogromny. Ale zdałam i to całkiem nieźle na około 70% . Pamiętaj że w podstawie muszą dać pewne rzeczy które są podstawą, które każdy wykona. Im więcej będziesz ćwiczyć to będziesz pewniejsza. I powtarzaj sobie że na pewno dasz radę i zdasz. Kwestia tylko na ile.

Pozdrawiam! Powodzenia! 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

A o korkach myślałaś? Wiem, że tydzień został do matury, ale gdyby potrzebna była poprawka to może korepetycje coś pomogą.  Z drugiej strony... zaintrygowało mnie to zdanie: "do tego kiedy liczby są poprzestawiane albo dodane do działań jakieś ułamki czy pierwiastki to ja już się gubię". Może masz dyskalkulie? Nigdy się nie badałaś psychologicznie? Mając taką wadę dostałabyś inny arkusz maturalny. Jeśli masz tę wadę to może nawet na zaliczenia na studia może Ci się przydać, bo dostaniesz inny materiał... przynajmniej tak było kiedyś. Może warto ten temat podjąć i zrobić sobie testy. 

Poza tym nie wiem czy wiesz, ale w Polsce są już systemy zagraniczne czyli studia bez matury. Nie znam szczegółów, ale wiem, że od kilku lat jest w kraju kilka uczelni przyjmujących bez matury. Dowiedz się, zorientuj. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość niezdambojęsię
14 godzin temu, Javiolla napisał:

Z drugiej strony... zaintrygowało mnie to zdanie: "do tego kiedy liczby są poprzestawiane albo dodane do działań jakieś ułamki czy pierwiastki to ja już się gubię". Może masz dyskalkulie? Nigdy się nie badałaś psychologicznie?

nie no ,czegoś takiego to na 100% nie mam 
chodziło mi o to że kiedy ktoś tłumaczy mi różne przykłady z matematyki i nawet jak zaczynam coś z nich rozumieć to kiedy dostaję potem je zupełnie inne ,do tego trudniejsze np. z ułamkami, pierwiastkami, potęgami czy czymkolwiek innym to znowu mam wrażenie że nic nie rozumiem :( 

Odnośnik do komentarza

dasz radę, nie ma co się bać ;) 
podejdź do tego na luzie, nie stresuj się i zobaczysz że matura nie jest taka straszna;) 
w życiu pewnie będziesz mieć jeszcze pewnie mase stresujących egzaminów także nie przejmuj się aż tak bardzo tą maturą, a nawet gdyby podwinęła Ci się noga to jest jeszcze poprawka w sierpniu 

powodzenia!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość patryk_here

też zdaje w tym roku maturę więc wszedłem w ten temat żeby napisać że zdamy to autorko, nie ma opcji że nie, damy radę :3 
ogólnie powodzenia dla Ciebie i dla wszystkich tegorocznych maturzystów którzy to czytają ? 
życzę wam wszystkim powodzenia 
zdamy to ludzie 

Odnośnik do komentarza
Gość nietakastrasznamatura

to może jeszcze ja coś napiszę chodź chyba wszystko co chciałam Ci napisać już napisali wszyscy inni wyżej ;) 
ogólnie uważam tak jak wikson_ że będziesz mieć jeszcze pewnie mase stresujących egzaminów w życiu przy którym matura to pikuś, serio :) niby mówi się że to taki „egzamin dojrzałości” ale w rzeczywistości matura wcale nie jest straszna, według mnie nie potrzeba nawet zbyt dużego wysiłku żeby ją zdać 
zresztą sama zobaczysz jak pójdziesz na studia  że matura to był pikuś;) 

życzę Ci dużo szczęścia na maturze autorko :) 

powodzenia!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość patryk_here
40 minut temu, Gość niezdambojęsię napisał:

patryk_here tobie również powodzenia :)

dziękuję Ci ślicznie autorko ?❤️

jak będziesz chciała pogadać na priv czy coś czy wymienić się jakimś kontaktem to śmiało, możemy się jakoś wesprzeć;) 

wiem że się powtarzam ale ZDAMY TO , nie ma opcji że nie :) a po maturkach już chillout 

Odnośnik do komentarza

a ja jeszcze dodam (bo zapomiałem tam na górze) żebyś się dobrze wyspała przed samą maturą autorko ;) czyli żadnego powtarzania po nocach ;) przed samą maturą, tylko relaks i odpoczynek ;) 

jeszcze raz powodzenia, będę za Ciebie bardzo mocno trzymał kciuki ;)  

Odnośnik do komentarza
Gość nietakastrasznamatura
Godzinę temu, Gość wikson_ napisał:

 

a ja jeszcze dodam (bo zapomiałem tam na górze) żebyś się dobrze wyspała przed samą maturą autorko ;) czyli żadnego powtarzania po nocach ;) przed samą maturą, tylko relaks i odpoczynek ;) 

 

popieram w 100 % ;) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...