Skocz do zawartości
Forum

Czy jest szansa na ciążę?


Gość uzytkowniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uzytkowniczka

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 w sposób zalecony przez ginekologa, biorę o regularnych porach już około rok. Od kilku miesięcy nie zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce na dłużej niż 12 godzin.  Ostatnio współżyłam z partnerem chwilę bez zabezpieczenia, później z.  Tego dnia wzięłam tabletkę o regularnej godzinie, tylko zgrało się to ze spożyciem alkoholu. Zaznaczę, że NIE wymiotowałam, nie miałam problemów żołądkowych,  nic takiego się nie działo. Jakiś czas po, na tym samym blistrze zmieniłam branie tabletek z godziny 20 na 9, bo jest mi tak wygodniej i brałam tak około tydzień. Później znowu współżyłam (tym razem cały czas bez zabezpieczenia i wzięłam tabletkę jak zwykle koło 9). Wszystkie opisane stosunki odbywały się jako stosunek przerywany (nawet ten z prezerwatywą), gdyż nadal nie ufam w 100% tym tabletkom (zdaję sobie sprawę, że nie jest to skuteczna metoda). Czy jest się czym martwić? :(

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość uzytkowniczka napisał:

Wszystkie opisane stosunki odbywały się jako stosunek przerywany (nawet ten z prezerwatywą), gdyż nadal nie ufam w 100% tym tabletkom (zdaję sobie sprawę, że nie jest to skuteczna metoda).

Jesli robisz przerwy ponad 12h i zapominasz to nigdy to nie bedzie skuteczna metoda. 

Zalezy kiedy byly te opoznienia, ale przy takich przypadkach ryzyko wzrasta naturalnie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość uzytkowniczka
17 godzin temu, laurette napisał:

Jesli robisz przerwy ponad 12h i zapominasz to nigdy to nie bedzie skuteczna metoda. 

Zalezy kiedy byly te opoznienia, ale przy takich przypadkach ryzyko wzrasta naturalnie.

Nie robię przerw między tabletkami, biorę je regularnie. Czyli nie ma się co martwić?

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.04.2021 o 15:10, Gość uzytkowniczka napisał:

Nie robię przerw między tabletkami, biorę je regularnie. Czyli nie ma się co martwić?

Warunkiem skutecznej antykoncepcji jest regularność jej brania. To podstawa.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...