Skocz do zawartości
Forum

Wielkie Problemy z Dzieckiem


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Mam pytanie chodzi o dziecko które się nie słucha ucieka przeklina jest agresywne dla siebie i otoczenia w domu zachowuje się jak diabeł w cielony i są skargi od sąsiadów na niego i szczerze sam się nie dziwie moja połówka chodzi z nim do psychologa na sensoryke i niestety były mąż był bardzo patologiczny i prosi o pomoc do jakiego lekarza ma się zgłosić żeby w końcu te dziecko dostało leki na uspokojenie i to nie są żarty..... I co jeszcze można dlatego dziecka zrobić? Jakaś Rada..... Bo ona już wymięka bo od jednego oprawcy uciekła a teraz 2 i to syn... 

Odnośnik do komentarza

Dzieciństwo odbija się nestety czkawką, tu oprócz rozmów, pomocy psychologicznej, konsekwencji wychowawczych, nie wdzę jak mu można pomóc. 

Chyba, że załatwicie mu placówkę wychowawczą, jak nie ma innego wyjścia. Nie wiem jakie dziecko musi spełniać warunki, żeby się kwalifikować do takiego zakładu wychowaczego. Nie piszesz ile ma lat, czy chodzi do szkoły, jak się uczy. 

Może sama perspektywa oddania go do takiej placówki, zmieni w nim coś na lepsze. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Marcin napisał:

do jakiego lekarza ma się zgłosić żeby w końcu te dziecko dostało leki na uspokojenie i to nie są żarty

Właśnie, najpierw by trzeba zacząć od psychiatry, być może leki trochę pomogą, jeśli będzie je chciał zażywać. 

Odnośnik do komentarza

A co stwierdził psycholog? Może matka tez powinna chodzić do psychologa, aby wiedzieć jak sobie radzić z tą sytuacją? Psychiatra to dobry pomysł, bo zaburzeń może być kilka np. ADHD, Aspergera, Opozycyjno-buntownicze i pewnie jeszcze kilka innych. To mógłby stwierdzić tylko specjalista.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Też pomyślałam, że pownniście razem korzystać z pomocy psychologa, ale łącznie z Tobą. 

Musisz brać udział/pomagać w wychowaniu jej dzieci, one powinni traktować Cię jak ojca, powinieneś być dla nich autorytetem, skoro na stałe chcesz się związać się z ich matką.

 

Odnośnik do komentarza

Szczerze rozmawiałem z osobą od ś ensoryko kazała zawieść go na oddział żeby paru specjalistów go zobaczyło ona podejrzewa 2 biegunowosc u niego i mówi mi to na serio wymieniając wiele aspektów np że jest spider-manem przez 4h i każe do siebie tak mówić nie reaguje na imię tylko spider... No czegoś takiego nie widziałem

Odnośnik do komentarza

Zawsze warto sknsultować się psychiatrą, ale u 5 letniego dziecka trudno będzie postawić diagnozę. 

36 minut temu, Gość Marcin napisał:

że jest spider-manem przez 4h i każe do siebie tak mówić nie reaguje na imię tylko spider... 

To akurat wg mnie jeszcze o niczym nie świadczy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.12.2020 o 06:09, Gość Marcin napisał:

Witam! 

Mam pytanie chodzi o dziecko które się nie słucha ucieka przeklina jest agresywne dla siebie i otoczenia w domu zachowuje się jak diabeł w cielony i są skargi od sąsiadów na niego i szczerze sam się nie dziwie moja połówka chodzi z nim do psychologa na sensoryke i niestety były mąż był bardzo patologiczny i prosi o pomoc do jakiego lekarza ma się zgłosić żeby w końcu te dziecko dostało leki na uspokojenie i to nie są żarty..... I co jeszcze można dlatego dziecka zrobić? Jakaś Rada..... Bo ona już wymięka bo od jednego oprawcy uciekła a teraz 2 i to syn... 

Ja miałem znacznie bardziej odpalony wiek  3-18 lat. I Byłem badany, nie raz, przez psychologów, co studiowali, z podręczników ZSRR, bo wszystko rozwiązywałem w sekundę, ka potem, się kładłem, ruszałęm nogami, nie mogłem siedzieć w miejscu. W szkole też, z przedszkola mnie wypieprzyli, bo wszyscy leżakowoali, a ja się tam bujałem. W ogóle Wiedza Polskich speców niedawno drgnęla. 25 lat temu, oni nie mieli pojęcia, co to ADHD, może któryś słyszał, ale skoro kognitywnie stałęm dobrze, to psycholog, nie mógł nic. Dyplomy o zdrowiu dostałem, lekarze, gwarantowali, że to minie, choć widzieli to 1 raz. Obecnie znam osoby, kłopotlie, dziś warto iść do psychologa do speca od nadpobudliwości. Pogadać, nie wpychać leków. W polsce, chłopaczka 13 lat, miał w ogóle nie umiał nawiązać kontaktu, afery robił, niiszczył, miał przymus. I Na ADHD, ktoś bystry dał mu haloperydol by go wychamować. Zrobił to tak na logikę, jak auto jedzie, to je zwolnie biegami. Niestety, różne zespoły dopaminowe, leczy się przeciwnie. Wychamował go, na parę dni z zespołem neuroleptycznym. Jak się nie wie to się nie daje. Na dodatek bardzo często powoduje nienaturalne pozucje. Piętami dotykał potlicy.  Zajim cokolwiek zrobisz ze swoim dzieckiem, polecam ci Angielskie strony tj z USA, tam zajmują się tym aż za łatwo dają leki. Ale 90% mówi, że ogromna poprawa. Na pewno, z tego wyrośnie. I nie jest to powód do zmartwień tylko do zainteresowania się, Zeszłe pokolenie dostawało recepte, dziękowało lekarzowi, i w aptece. Że w ogóle mają coś co pomoże. Nie skarżyli się często na objawy nieporządane, które nie powinny mieć miejsca. Dziś jak lekarz się mnie pyta a na co jest taka czy inna substancja czynna, to miałbym mu zaufać? Nie mówię, że nie ma ogarniętych specjalistów z powołania, którzy śledzą na bieżąco i wtedy lekarz jest dla pacjenta. jest tylko jeden lekarz który diagnozuje to co napisałem. Psychiatra. I musi być dobry, Poczytaj opinię, mów czego po nim oczekujesz, najłatwiej właśnie sprawdzić lekarza mówiąc mu że chcesz konkretny lek, i jak się oburzy, że śmiesz mu mówić, to w ogóle tragedia. Powinien się zainteresować, spokojnie i pewnie rozmawiać, możesz mówić, że chcesz znać jego doświadczenie, czy często miał takie przypadki. Z pośród 30 psychiatrów, znalazłem tylko trzech. :P. Prywatnie, tez nie polecam aż nie ogarniesz z czym masz do czynienia, Teraz połowa tych lekarzy odeszała, więc powinno być na rynku o niebo lepiej. Pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Ok trafiliśmy do Józefowi dzisiaj na oddział powiedzieli że jest za mały na pobyt chyba że jakiś psychiatra wypisze skierowanie i to dobry... Zna ktos takiego psychiatrę żeby pomoc temu chłopcu tu nie chodzi o ADHD tylko o to co przeżył... Jesteśmy z Warszawy i potrzebujemy pomocy przy tym dziecku

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Marcin napisał:

tylko o to co przeżył

Do tego mu szpital niepotrzebny, tylko praca z psychoterapeutą. 

Generalnie to wg mnie nie nadaje się do szpitala, bo to by tylko pogorszyło mu stan psychiki, nie ma też takiej potrzeby i żaden psychiatra raczej nie da skierowania. Powinniście najpierw trafić do psychiatry, żeby go zdiagnozował i stosować się do jego zaleceń. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Do tego mu szpital niepotrzebny, tylko praca z psychoterapeutą. 

Generalnie to wg mnie nie nadaje się do szpitala, bo to by tylko pogorszyło mu stan psychiki, nie ma też takiej potrzeby i żaden psychiatra raczej nie da skierowania. Powinniście najpierw trafić do psychiatry, żeby go zdiagnozował i stosować się do jego zaleceń. 

Ale jeżeli nawet zakład psychiatryczny twierdzi że on nadaje się na leczenie psychiatryczne w zakładzie i tak szczerze powinien to co mamy zrobić? Sam lekarz to powiedział.... Ale musi być pieczątką dobrego lekarza.... Bo tak przepisał leki on w szpitalu mówił o swoich emocjach itd... A w domu nic? Jak Ci dziecko ucieka na ulice spierdala ba 40min .... I nie czuje żadnych skrupułów? 

Odnośnik do komentarza

Ja wszystko rozumiem, ale najpierw trzeba spróbować leczyć w domu i na terapii. Nie wiem czy dla dzieci, ale dla dorosłych jest pobyt dzienny w szpitalach psychiatrycznych. 

Chodzi mi o to, że sam pobyt w takim zamkniętym miejscu, może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego. 

2 godziny temu, Gość Marcin napisał:

Ale musi być pieczątką dobrego lekarza.... 

Tylko co to znaczy? Jaki to jest dobry lekarz, który nie znając i nie lecząc dziecka, da mu skierowanie do szpitala. 

2 godziny temu, Gość Marcin napisał:

Sam lekarz to powiedział.... 

Chyba, że chodziło o lekarza, co za dobrą kasę da to skierowanie?

Dlatego, żeby nie wylać dziecka z kąpielą, poszukajcie takiego psychiatry, który podejmie leczenie adekwatne do stanu dziecka i jak da skierowanie do szpitala, to tylko jeśli to będzie dla dziecka najlepsze wyjściem. 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Marcin napisał:

Ok trafiliśmy do Józefowi dzisiaj na oddział powiedzieli że jest za mały na pobyt chyba że jakiś psychiatra wypisze skierowanie i to dobry... Zna ktos takiego psychiatrę żeby pomoc temu chłopcu tu nie chodzi o ADHD tylko o to co przeżył... Jesteśmy z Warszawy i potrzebujemy pomocy przy tym dziecku


Agnieszka Dąbrowska, ordynowała kiedys Józefów.

Odnośnik do komentarza
Gość Wieńczak

Może spróbujcie terapii przez internet, dla dziecka to dobre wyjście bo mniej się będzie krępować rozmawiać. Tak zrobiłam z moją córką i zdecydowanie lepiej jej poszła terapia online niż stacjonarna, widzę duży postęp jaki poczyniła.

Odnośnik do komentarza

czy to chodzi o 5-latka? Ludzie, dziecko ma ojca, który mu zrobił Sajgon w psychice, mamusia ma nowego partnera i drugie dziecko. Nie można oczekiwać od dziecka, które być może ma temperament jaki ma, swoje przeżycia, przejścia, żeby chodził wg oczekiwań. Czy ono w ogóle ma zaspokojone potrzeby typu : zabawa, zabawki w domu, pójście na plac zabaw, jazda na rowerze, pogranie z kimś w piłkę?

Może on ma jakieś ADHD. A jeszcze ta przeszłość  w takiej sytuacji, obecna sytuacja z pracą, gdzie dorośli ie poświęcają dzieciom uwagi....Dziecko ma mieć stałe, spójne zasady a nie zmiany tatusiów, gdzie każdy dorosły chce mieć od niego spokój :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...