Skocz do zawartości
Forum

Grzybica języka


mela8991

Rekomendowane odpowiedzi

hej, brzmi to troche jak grzybica jezyka, zwana tez plesniawka😒 ale tak na prawde bez badania trudno powiedziec na pewno. czasami bialy nalot to tez moze byc po prostu nadmiar bakterii lub zluszczonego naskorka, szczegolnie jesli duzo pijesz kawe albo palisz papierosy. warto sprobowac dokladniejszej higieny jamy ustnej, moze jakas delikatna szczoteczka albo plukanka antyseptyczna pomoze?😀 jesli masz mozliwosc, to idz do lekarza, bo tylko on moze dac pewnosc co do diagnozy i ewentualnego leczenia. na teleporadzie to wiadomo, ciezko cokolwiek zdecydowac, kiedy nie mozna zobaczyc dokladnie problemu. jesli to grzybica, to moga byc potrzebne leki przeciwgrzybicze, ale to juz zalezy od tego co lekarz zdecyduje. probowalas moze zmiany diety? czasami duzo cukru w diecie moze sprzyjac rozwojowi grzybow. jak mowisz, ze nie masz innych objawow i nic cie nie boli to juz dobry znak, ale ten dyskomfort jest na tyle uciazliwy, ze warto to sprawdzic. trzymam kciuki, zeby szybko znalazlas przyczyne i skuteczne rozwiazanie!😜

Odnośnik do komentarza

Szanowni Państwo, u mnie ten sam opisywany problem powstały po antybiotykoterapii. Dodatkowo mam od x lat refluks, przepuklinę rozworu przełykowego. Terapia lekami jest niestety mało skuteczna, grzybica lubi powracać. Może warto spróbować alternatywnych środków, sok z aloesu ma właściwości przeciwgrzybicze. Preparat Virbiotic wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze. Mam nadzieję, że komuś te info się przyda. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...