Skocz do zawartości
Forum

Grzybica języka


mela8991

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od 10 dni mam na języku biały nalot tak jak na zdjeciu , czy ktoś z was miał podobny problem ? Czy to może być grzybica ? Z racji panującej sytuacji jedynie zaproponowano mi teleporade z której nie dowiedziałam się niczego, próbowałam zwalczyć to domowymi sposobami ale chyba jednak nie dam rady.... dodam jeszcze ze nie mam żadnych innych objawów, nic mnie nie boli, odczuwam tylko dyskomfort przy przełykaniu i ‚czegoś’ w gardle i na języku. Dzięki za pomoc. 

12F65CA5-78CC-408A-A841-FA85CB62B694.jpeg

Odnośnik do komentarza

Cześć ! Mam to samo ! Prawdopodobnie coś po covidzie. Próbowałem wszystkiego wymazy posiewy itd i wszystko wychodzi dobrze.  Poczytajcie sobie język covidowy.

jesli znajdziecie złoty środek co to może być proszę o maila mdominik571@gmail.com

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2021 o 04:04, Gość Poznań21 napisał:

Cześć ! Mam to samo ! Prawdopodobnie coś po covidzie. Próbowałem wszystkiego wymazy posiewy itd i wszystko wychodzi dobrze.  Poczytajcie sobie język covidowy.

jesli znajdziecie złoty środek co to może być proszę o maila mdominik571@gmail.com

też mam taki jęzor, żółty a bliżej przełyku jakieś "krosty" covida przeszłam w lutym, i dalej nie widać poprawy

Odnośnik do komentarza

To grzybica jezyka efekt oslabienia po chorobie. Mozna w domu oktanidyną tj. Oktanisept  g tyle ze jest gorzki lub odpowiednik do plukania ust nazwy nie pamietam. Jezeli sie bedzie utrzymywać to dolekarza i leki przeciwgrzybicze zanim zejdzie dalej do ukladu pokarmowego. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Gość ... napisał:

To grzybica jezyka efekt oslabienia po chorobie. Mozna w domu oktanidyną tj. Oktanisept  g tyle ze jest gorzki lub odpowiednik do plukania ust nazwy nie pamietam. Jezeli sie bedzie utrzymywać to dolekarza i leki przeciwgrzybicze zanim zejdzie dalej do ukladu pokarmowego. 

To nie grzybica, miałam robione badania 

Odnośnik do komentarza

Mam coś podobnego, ale mniej nasilone już od dawna, jeszcze zanim słynny covid się pojawił. Stosuję płyny stomatologiczne, pomagają tylko czasowo. Lekarze nic nigdy mi na to nie zapisali,  bo mówili. że na antybiotyk za wcześnie. A podobno cholerstwo wychodzi po antybiotykach, więc kółko się zamyka. Faktycznie stany zapalne jamy ustnej zaczęły mi się w dzieciństwie jak jakaś pediatra nafaszerowała mnie antybiotykami. Po tym już nigdy więcej nie brałam antybiotyku, a cholerstwo zostało. 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz pisałam 27 marca, dzis jest 30.09 i nadal się mecze, lekarz rodzinny, larygngolog, gastrolog, kolejny laryngolog - mnóstwo leków na grzybicę i refluks, suplementow - na dzień dzisiejszy nalot nadal jest, zdecydowanie mniejszy natomiast szczypanie koniuszka języka nie znika. Również moje problemy zaczęły się dwa miesiące po covidzie. Obecna diagnoza grzybica - podobno bardzo trudna usunąć ja z języka.... Jak komuś się udało pozbyć tego dziadostwa proszę o wskazówki! 

Odnośnik do komentarza

Witam  mam problem  z   wyleczeniem  grzybicy  na języku zażywam  4 lek ani nie drgnęło  zastanawiam  się  czy  mam to po tabletach  do ssania  na gardło  czy  przez  covid  1 miesiąc  wcześniej  przeszłam  covid  ide jutro  do lekarza zrobić  wymazy  mam nadzieję  że  po zastosowaniu leku  ustąpi bo 

Screenshot_20221012-084241_Messages.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...