Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nie potrafię rozmawiać ze swoim chłopakiem?


Gość Moniaaa3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Jak w opisie, nie potrafię rozmawiać ze swoim chłopakiem. Z każdym innym, znajomymi potrafię wciaz gadać o byle czym. Z nim nie mam o czym. Nie mamy za duzo wspólnych tematów. On jest inteligentny, ma duzo do powiedzenia na konkretne tematy jak polityka, świat, finanse. Ja sie na tym nie znam i nie wiem nigdy co powiedzieć. Jeśli rozmawiamy o Nas, na jakieś cięższe tematy, tez nie potrafię rozmawiać. Zamykam się. Brakuje mi słów. Chciałabym mowic, ale ja nie wiem nawet co. Nie mam pomysłów. Mam pustkę w glowe. Czego to jest przyczyna? Czy może mieć na to wpływ trudne dzieciństwo?

Odnośnik do komentarza

Piszesz, że on jest inteligenty, i odniosłam wrażenie jakbyś uważała się za mniej inteligentną. Tylko dlatego, że on ma zainteresowania i o nich mówi nie oznacza, że Ty jesteś mniej inteligentna. Poza tym nie myl wiedzy z inteligencją. Może ma wiedze na te tematy, a to nie oznacza, że jest inteligentny ?  Zawsze możesz sobie znaleźć jakieś zainteresowania i tez o nich mówić, a możesz się zainteresować tym co on mówi i dopytywać go, prosić o wyjaśnienie. Po prostu nie siedzieć jak niemowa.

Bardziej niepokojące jest to, że nie rozmawiacie o Was. Dlaczego potrafisz, co Cie blokuje? Nie wiesz o czym, a przecież jest tyle tematów. Co lubisz, czego nie, co Cie wkurza, jakie masz plany na przyszłość, o czym marzysz, gdzie kiedyś byłaś, co robiłaś, jaki film oglądałaś i opinie o nim, jakiej słuchasz muzyki i dlaczego, jaki masz ulubiony kolor, jaki styl życia prowadzisz, o kolegach/koleżankach ze szkoły i nauczycielach. A o czym w ogóle myślisz przez cały dzień? Przecież nie siedzisz bezmyślnie cała  dobę-prawda?

Mozliwe przyczyny:

1. nie rozmawiacie ze sobą w rodzinie, nie ma między Wami komunikacji, nie interesujecie się sobą, każdy zamyka się u siebie i zero kontaktu. Rodzice nie nauczyli Cie rozmawiać, bo z Wami nie rozmawiali a może i ze sobą, nie odwiedzaliście rodziny, nie spotykaliście się z nikim.

2. masz niskie poczucie wartości i niską samoocenę i zablokowałaś się na wypadek gdybyś miała palnąć jakieś głupstwo i mieliby się śmiać. Nie znasz sama siebie, nie wiesz o sobie nic, a więc nie masz nic do powiedzenia. Nie lubisz się generalnie, a więc ten temat jest dla Ciebie niewygodny.

 

 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

A czy przypadkiem nie wstydzisz się chłopaka na jakiejś choćby jednej płaszczyźnie? Czy nie krepujesz go ani trochę? 

Bo z jednej strony chcesz rozmawiać a z drugiej jakby masz blokadę. Jest twoim chłopakiem, możesz czuć się przy nim dobrze. No chyba że tak nie jest.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Gość Moniaaa3 napisał:

polityka, świat, finanse

odpowiedziałas sobie dlaczego nie umiesz  nim rozmawiać, do tego są to tematy na których mężczyźni jakby mają sie znać, a kobiety zajmują sie rzeczami przeważnie ważnymi dla swojego zdrowia np kosmetyki

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość goscc napisał:

odpowiedziałas sobie dlaczego nie umiesz  nim rozmawiać, do tego są to tematy na których mężczyźni jakby mają sie znać, a kobiety zajmują sie rzeczami przeważnie ważnymi dla swojego zdrowia np kosmetyki

Ok, ale są przecież tematy wspólne, pośrednie. Poza tym świat to ciekawy temat... na świecie dzieje się tak wiele, że jestem przekonana iż kobieta znalazłaby też coś do rozmowy. Tu chodzi raczej o to, że się blokuje nie mając powodu.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie co Was ze sobą połączyło. Spodobałaś mu się bo jesteś ładna, nieśmiała i delikatna, a Tobie podoba się jego zaradność, wiedza i pozycja wśród znajomych?

W dniu 26.10.2020 o 00:33, Gość Moniaaa3 napisał:

On jest inteligentny, ma duzo do powiedzenia na konkretne tematy jak polityka, świat, finanse. Ja sie na tym nie znam i nie wiem nigdy co powiedzieć.

Nie znasz się na tym, więc nie wiesz czy jest inteligentny. Może tylko sprawia takie wrażenie, bo wie co myśli. Ty chyba nie wiesz co myślisz i dlatego masz problem z rozmową z człowiekiem, którego uważasz w pewnym sensie za autorytet. To co mówimy powinno płynąć z wnętrza, tak jak to, zadałaś tutaj swoje pytanie. Zwykle w relacjach z innymi nie jesteśmy sobą i mówimy to co należy powiedzieć w takiej sytuacji, ale bliskie osoby właśnie dlatego są bliskie, że mówimy im to co naprawdę myślimy i czujemy. W ten sposób stajemy się bezbronni przed drugą osobą i to jest taki mechanizm jak kładzenie się na plecach przez psy i koty. Ta specyficzna bezbronność wiąże się z poczuciem bezpieczeństwa bo partner robi to samo. To jeden z najpiękniejszych aspektów miłości, ale niewiele osób ma do tego zdolność. Niektórzy grają non stop, nawet przed samym sobą, stając się agresorami, a bierne osoby blokują emocje i starają się od nich uciekać. Takie przeciwieństwa często łączą się w pary bo ich zaburzenia uzupełniają się nawzajem. To od nich zależy czy zamienią to w miłość.

18 godzin temu, Gość goscc napisał:

odpowiedziałas sobie dlaczego nie umiesz  nim rozmawiać, do tego są to tematy na których mężczyźni jakby mają sie znać, a kobiety zajmują sie rzeczami przeważnie ważnymi dla swojego zdrowia np kosmetyki

Większość plecie bzdury i nie ma zielonego pojęcia. Nie należy patrzeć na większość jak na wzór bo to biedni zmanipulowani ludzie, których emocjami zajęli się spece od marketingu i propagandy. Trzeba mieć wspólne tematy rozmów i interesować się światem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...