Skocz do zawartości
Forum

Jak zadbac o zdrowie w dzisiejszych czasach ?


Gość Piękno Żywotnosć

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiem.tyle.ile.wiem

Jeść warzywa i owoce, odstąpić od fast foodów lub je zminimalizować w diecie, a także jeść jak najmniej produktów przetworzonych. Węglowodany pobierać z owoców zamiast ze słodyczy. Co najmniej dwa trzy razy w tygodniu poświęcić czas na średnią aktywność fizyczną.

Odnośnik do komentarza

To zależy jaką dietę się prowadzi i co by się chciało zmienić. Ważne jest aby jeść posiłki gotowane, zrezygnować z przetworzonego jedzenia, z jedzenia w Fast Foodach bo to jest chyba najbardziej szkodliwe. Ale także zmienić przyzwyczajenia jeżeli chodzi o napoje gazowane, wyskokowe bo one niesamowicie niszczą organizm. W zależności od zdrowia dobrze jest jeść sałatki warzywne, owocowe. Więcej słodkich rzeczy jak batoniki, czekolady, wafelki zastępować owocami czyli naturalną fruktozą. Jeżeli chodzi o słodycze to dobrze od czasu do czasu zjeść ale kawałek gorzkiej czekolady. Jeżeli osoby nie jedzą mięsa i ryb czy innych owoców można to dobrze uzupełniać witaminy suplementami, pitnym tranem. Dobrze jest aby codziennie lub co drugi dzień w zależności od zdrowia, chodzić na spacery godzinne, jeżeli ktoś może to biegać od 30min. do 1 godziny. Jeżeli ktoś ma problemy z nogami to lepiej jeździć na rowerze i wtedy poświęcać minimalnie 30 min. Każda aktywność na świeżym powietrzu jest dobra także nawet spacery z pupilami są wskazane gdzieś w parkach, niedaleko lasów tak aby można było jak najdłużej pobyć na powietrzu. To co na pewno szkodzi ludziom to siedzenie tylko w 4 ścianach. Ważne jest dla naszego  samopoczucia wietrzenia sypialni i całego domu/mieszkania codziennie, nawet w zimę i naturalnie utrzymywanie higieny osobistej (codzienny prysznic 2x dziennie, mycie zębów, higiena intymna). Szkodzą nam także ubrania które nie przepuszczają powietrza. Więc zaczynając od jedzenia a kończąc na ubraniach i kosmetykach włącznie trzeba wybierać to co dla nas najlepsze i wprowadzać nowe nawyki w każdym wieku jest to potrzebne bo i problemy z sercem i problemy z cukrzycą nie biorą się z powietrza.

Odnośnik do komentarza
Gość Klinika Diety Gryszkin

Warto stosować naturalne suplementy i adaptogeny, które ukierunkowują organizm do samoleczenia. Ganoterapia bardzo dobrze się sprawdza w okresie jesiennych przeziębień i zachorowań, a także w przypadku poważnych jednostek chorobowych.

Zapraszam po więcej informacji na stronę: https://klinika-diety.pl/ganoterapia/

 

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze będzie to, byście maksymalnie efektywnie podeszli do tematu swojego zdrowia. Ja uważam, że skoro czujecie się źle, to powinniście po prostu zajrzeć do  https://polmed.pl i właśnie u nich zrealizować odpowiednie badania. To bardzo ważna rzecz, dlatego też warto podejść do tego tematu w sposób racjonalny. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, swój organizm to zacznij brać Zestaw Power zwiera 3 rodzaje produktów na 2 miesiące przyjmowania. Cały pakiet jest idealnie przygotowany i sprawdził się u mnie w 100%. Dzięki temu twój organizm jet zdrowszy. Jelita są zdrowsze o od razu całe ciało jest zdrowe

Odnośnik do komentarza

Zdrowie jest najważniejsze! Apeluje tu szczególnie do kobiet w ciąży, aby oprócz wizyty u ginekologa zadbały również o swoje zęby. To bardzo ważne, tak w ciąży też należy iść do dentysty i leczyć wszystkie swoje ubytki. Bardzo często u kobiet w ciąży nawracają stany zapalne dziąseł, zęby w ciąży są duzo słabsze. Ja miałam mega problem w ciąży z zębami i bałam się dentysty, ale na szczęście trafiłam w świetne ręce doktora Macieja Lepszego ze scandinavian clinic, który mi bardzo pomógł i właśnie uświadomił jak istotne jest szczególnie w okresie ciąży dbanie o swoje zęby, dlatego drogie panie w ciąży umawiamy się koniecznie do dentysty, nawet jesli nic nie boli. 

Odnośnik do komentarza

Dbanie o zdrowie jest bardzo ważne i możesz nawet interesujące przepisy robić które na pewno będą wszystkim smakować. Polecam  https://kcalmar.com/blog/2018/06/19/szaszlyki-z-ananasem-indykiem-ananasowa-salsa-idealny-zestaw-na-dzien-ojca/

Wszystkim smakowało i nawet chcą bym następnym razem zrobiłato na obiad dla całej rodziny.  Tak się narobiło

Odnośnik do komentarza

To jest temat o zdrowiu, a nie o interesach. Chociaż, jak człowiek jest zadowolony z pracy, z finansów, to i zdrowie pewnie lepsze. Ja mam taki sposób, by się zdrowo odżywiać i spać minimum osiem godzin. Od razu człowiek się lepiej czuje. A jak nie zadbam o sen, to człowiek następnego dnia jest normalnie jak wrak

Odnośnik do komentarza

Odnoszę wrażenie, że z jednej strony sporo osób w dzisiejszych czasach zdaje, sobie sprawę jak ważne jest dbanie o zdrowie, jednocześnie czasem wydaje mi sie, że niektóre tematy zdrowotne są wciąż zaniedbywane. Moim zdaniem obecnie bardzo istotne jest, aby chronić siebie i najbliższych przed niepotrzebnymi infekcjami. Jak to zrobić?! Otóż podstawowa sprawa to dezynfekcja i pamiętanie o środkach ochrony osobistej. Ja na przykład nie wyobrażam sobie funkcjonowania teraz bez rękawiczek lateksowych. Jeśli macie tak jak ja to warto je kupować tutaj https://www.grupa-anmar.pl/safemed/rekawice-lateksowe/ zarówno dobra cena, jak i dobra jakość!

Odnośnik do komentarza

Znajduję czas na hobby. Owszem, chciałabym więcej sportu, bo mata do jogi leży, częściej zdrowo jeść itepe, takie klasyki. Staram się, różnie idzie. Ale zawsze znajduję czas na hobby czyli różne DIY. Obecnie szydełkuję, trochę lepię z gliny, zależy co akurat wpadnie mi w oko. Bez tego źle się czuję. I jeszcze czytanie książek, ale to też w międzyczasie. Pomaga nie zwariować
NO i polecam picie tych ziółek:

https://kredensziolowy.pl/produkt/cistusherbs/


Bardzo dobra mieszanka oczyszczająca organizm. Pomagała mi w trakcie zrzucania zbędnych kilogramów po ciązy.

Odnośnik do komentarza
Gość WeronikaP.

Przede wszystkim należy dbać o zdrowie i być pod stałą opieką lekarza. Ja loguje się na wizyty na stronie MojeZdrowie24, która umożliwia wideokonsultacje ze specjalistami oraz możliwość wizyty stacjonarnej. Wszystko bez kolejek i czekania w poczekalni. Dla mnie to świetne rozwiązanie, z którego często korzystam.

Odnośnik do komentarza
Gość Agatanka

Normobaria to dobra terapia, która pomoże zadbać o zdrowie. To jest nieco zmodyfikowana terapia tlenowa. Ona jest tak ogólnie dobra na organizmu. Tutaj można sobie poczytać na co szczególnie jest polecana https://www.komora-normobaryczna.com/normobaria/dla-kogo Ale prawda jest taka, że nawet nie mają żadnej z tych przypadłości to warto skorzystać z tej terapii ? Ja regularnie odwiedzam komorę normobaryczną w Piastowie pod Radomiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...