Skocz do zawartości
Forum

Czy z takimi ocenami dostanę się do liceum?


Gość Lastdreamx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lastdreamx

Z tego co wiem prawdopodobnie odbędzie się konkurs świadectw do szkół średnich. Nie mam zbyt dobrych ocen, ponieważ mam problemy zdrowotne i nie uczestniczę w zajęciach zbyt często ale czy ja się dostanę z takimi jakie mam teraz ?

Polski -4      Angielski- 4    Niemiecki- 3      Historia- 4   Geografia-5    biologia- 4     Chemia-2    fizyka- 2  matematyka- 3    informatyka- 3   Wf-5    Edb- 5    Wos- 4

Chemi i fizyki raczej nie jestem na siłach poprawić bo po prostu tego nie rozumiem. Możecie mi napisać jakie przedmioty moge poprawić idąc do liceum na profil bio- ang? 

Odnośnik do komentarza

Trudno jednoznacznie powiedzieć gdyż to zależy od liceum i profilu.  Możesz sprawdzić w poszczególnych liceach jakie były kryteria rekrutacji w zeszłym roku. Porównać i będziesz mieć przybliżony obraz. Poza tym to czy się dostaniesz to jedna kwestia, ale czy sobie tam poradzisz to druga. Profil biologiczny jest jednym z najtrudniejszych.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Na profil biol ang to przede wszystkim będą patrzeć na przedmioty takie jak nazwa wskazuje czyli angielski oraz biologia. Oraz na chemię. Tak sądzę. Żeby mieć większą pewność powinnaś poprawić jakoś ta chemię. 

Fakt profil biologiczny do najłatwiejszych nie należy. Ale grunt żebyś poszła tam gdzie lubisz bo nie ma nic gorszego niż się męczyć. Profil wskazuje jakich lekcji będziesz miała więcej niż innych. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Na razie nie ma żadnych informacji, czy i kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Nie ma żadnego konkursu świadectw. W całym kraju, od zawsze liczą się punkty rekrutacyjne. Do tej pory uczeń otrzymywał pkt za  wyniki egzaminów i oceny bdb i db, ale tylko z przedmiotów najważniejszych (ewentualnie za wysoka średnia ocen, tak było w gimnazjach). Np. oceny z religii, wf, czy plastyki nie są brane pod uwagę. Dodatkowo uczeń otrzymuje pkt, za: 1.wolontariat, lub ocenę wz z zachowania, lub pracę w samorządzie szkolnym 2. za wysokie miejsce w konkursach wiedzy 3. plastycznych, 4. zawodach sportowych. 

Musisz wejść na stronę kuratorium i poszukać rekrutacji do szkół ponadpodstawowych z ubiegłego roku. Tam powinnaś znaleźć wykaz szkół i wymagania do poszczególnych klas i szkół. Wymagania co roku są mniej więcej podobne, więc już teraz możesz sobie pi x oko policzyć jakie masz szanse.

Nie wiem w jak dużym mieście mieszkasz i jak wygląda to w mniejszych miastach, gdzie jest np tylko jedno liceum, ale w dużych miastach dobre licea stawiają bardzo wysokie wymagania, a słabsi uczniowie musza szukać miejsc w II, czy III naborze i często muszą zadowolić się miernymi , lub słabymi szkołami, często na drugim końcu miasta.

Generalnie, jak ma się przeciętne świadectwo, to lepiej nie rzucać się z motyką na słońce, tylko logować  się z I wyboru do szkoły i klasy  gdzie ma się autentyczne szanse na dostanie się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...