Skocz do zawartości
Forum

Co na wzmocnienie?


Gość KarinaKs

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Niedawno skończyłam pięćdziesiąt lat i ostatanio zawuważyłam, że moje samopoczucie jest gorsze. Poszłam do lekarza i zlecił mi badania krwi, wyszło, że mam niedobory niektórych witamin i lekarz zalecił mi branie witamin, w sumie nie powiedział nic konkretnego. Możecie jakieś polecić?

Odnośnik do komentarza

Polecam poszukać w aptece suplemnetów specjalnie przystosowanych dla starszych osób. Dobroczynne składniki tych suplementów to m.in. ryboflawina, witamina B12, niacyna, witamina C, biotyna, jod, witamina A, selen, kwas foliowy, tiamina oraz witamina B6, żelazo, cynk, a także witamina D.

Dobrze bedzie wybrać się do apteki oraz dopytać się o wybór farmaceuty.

https://fizjoter.pro Fizjoter Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Aleja 29 Listopada 178A/3 31-236 Kraków
NIP: 9452180910 mail: rejestracja@fizjoter.pro tel. 530-020-010

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina1243

Najlepiej kupić jakieś dobre witaminy w aptece. Tylko zawsze pytaj o tańsze zamienniki, moja mam brała kiedyś witaminy za prawie 50zł a dopiero pani w innej aptece powiedziała mi, że geriamoc mają taki sam skład a do tego kapsułkę z olejem, która wspomaga wchłanianie. Cena też jest o wiele niższa.

Odnośnik do komentarza

Generalnie witaminy lepiej przyjmować w postaci warzyw i owoców, a także niektórych produktów mięsnych. Znacznie lepiej się one wchłaniają, niż te pochodzące z suplementów. Dlatego trzeba zadbać o różnorodną i zrównoważoną dietę. Pod koniec lata nie powinno być z tym większych problemów, bo mamy dużo świeżych i dobrej jakości. Warto również zadbać o niektóre suplementy, np. omega-3. Dla zwiększenia energii polecam również guaranę. Ja od kilku miesięcy stosuję jeszcze czarnuszkę, która ma wiele różnych właściwości, o których można przeczytać w artykule https://drakka.pl/czarnuszka/ Moim zdaniem warto trochę poeksperymentować i przede wszystkim jeść różnorodnie. Bez wątpienia może również pomóc większa aktywność fizyczna, która paradoksalnie zapewnia znacznie więcej energii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...