Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed biskością i emocjami


Gość Łukasz.1.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz.1.

Hej,
Problem: Boje się bliskości oraz mam problemy z odczuwaniem emocji w stosunku do innych ludzi w ich obecności. Odczuwalne jest to przede wszystkim w kontaktach z dziewczynami. Co ciekawe nie wychowywałem się w domu patologicznym, a wręcz przeciwnie tzn. raczej nadopiekuńcza matka i niczego mi brakowało. Proszę o poradę jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Nadopiekuńcza matka to podobne kłopoty co patologiczny dom. Taka matka ogranicza swoje dziecko, nie pozwala mu samodzielnie myśleć i czuć, gdyż robi to za niego... z troski. Nadopiekuńcza matka nie uczy dziecka podejmowania decyzji i samodzielnego czucia, gdyż podejmuje za nie decyzję... dla jego rzekomego dobra i zanim dziecko coś poczuje to sama podbiega i narzuca mu co powinno czuć... z troski oczywiście ;) .
Pytasz jak rozwiązać problem. Mim zdaniem starać się dojrzeć, podejmować decyzję sam, nauczyć się nazywać uczucia i emocje. Małymi krokami konsekwentnie. Z czasem będzie poprawa.
Pomóc Ci w tym?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

~Łukasz.1.
Javiolla masz rację :)
Mogę prosić o jakiś kontakt do Ciebie (adres mailowy-oczywiście anonimowy) ?
Pozdrawiam,

Oczywiście. Problem w tym, że publicznie chyba nie wolno podawać kontaktu do siebie. Mogłabym napisać pw, ale musisz być zalogowany.
Mogę pomagać publicznie. Moje rady mogą się jeszcze komuś przydać.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...