Skocz do zawartości
Forum

Czy chłopak musi być obecny w nastoletnim życiu?


Gość Innagekon16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Innagekon16

Hej mam problem. Nie mam pojęcia czy duży, czy nie ale wiem, że jest bardzo dla mnie przykry. Wiele moich koleżanek ma chłopaka, nie odczuwałam z tego jakiejś przykrości ale ostatnio moja mama zaczęła mi mówić coś w stylu: ,, masz 16 lat, a nie masz chłopaka ", ,, zacznij szukać, nie mówię że jakiegoś dresiarza ale twoje znajome już mają chłopaków, a ty od podstawówki nikogo". Przykra jest moja sytuacja, bo jestem nieśmiała i jak mi się podoba jakiś chłopak to zwykle boję się odezwać. Nikt jeszcze z płci męskiej żeby się ze mną umówić nie podszedł do mnie. Jednak ja owszem czuję zauroczenia do chłopaków ale nie czuję żebym kogoś pokochała. Jeśli to czytasz i jesteś w związku to wiedz, że ja nie wiem jak to działa. Boję się że jakbym sobie kogoś znalazła nie wiedziała bym jak żyć z inną osobą. Ja nigdy nie miałam chłopaka. Nie wiem kiedy będę gotowa, a nawet może teraz już jestem ale nie potrafię tego stwierdzić. Piszę to bo chcę rady, bo boję się że ja nigdy się nie przełamię i zostanę sama. Dziewczyny w moim wieku miały już z 2 chłopaków. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Odpowiadając na Twoje pytanie - nie ma obowiązku wiązania się z chłopakiem będąc nastolatką. Wszystko, tak jak wspomniał mój przedmówca, zależy od Twojej gotowości na bycie w związku. Nie musisz się obawiać, że nie wiesz jak to jest "być z kimś", jeśli się zakochasz to wszystko zacznie się układać i przyjdzie to powoli i natruralnie. W kwesii nieśmiałości może spróbuj powoli, małymi kroczkami powoli ją przełamywać. Spróbuj rozmawiać z chłopcami na luźne tematy, dziel się swoimi zainteresowaniami i poglądami, dzięki temu lepiej poznasz inne osoby a także dasz innym szansę na poznanie Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Twoja mama chyba z powodu Twojej zbytniej niesmiałosci zadaje Ci takie pytania.

Zazwyczaj jak mamy 15, 18 a nawet 20 lat to mamy się martwią abyśmy za szybko nie zauroczyły się jakims chlopakiem i zbyt wczesną ciązą nie pokomplikowaly sobie życia. Dopiero jak mamy 25 lat i więcej ,to mamy się dziwią, ze inne koleżanki to się juz dawno zakręcily koło jakiegoś chlopaka a ich córka jeszcze nie, ba niektore to juz za mąż wyszły.
Jesli jestes niesmiala to wystarczy, ze tę niesmialosc będziesz się w sobie starala przelamywac w kontaktach z koleżankami i kolegami.

A jak zauroczysz się jakims chłopakiem a on Tobą to i tak się dogadacie i tak. Nie martw się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...