Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj w moim świecie :P Mnie zawsze dotyka ten problem zimą, a ostatnio nawet wietrzną i chłodną wiosną, jaką własnie mamy teraz. Ostatnio stosuję krem do rąk atoperal i plamy łagodnieją,a przede wszystkim już tak nie pieką!

Odnośnik do komentarza
Gość Julita.1989

Jest wiele powodów, dla których skora może być sucha, może to być azs, albo chociażby odwodnienie, bardzo ważne, żeby taka skore dobrze nawilżyć i nawodnić, ja codziennie uzywam kremu do rak atoperal i problem zniknął a do całego ciała dobra jest emulsja

Odnośnik do komentarza

Jak tylko sucha skóra to emolient powinien pomóc. Gorzej jeśli mówimy też o dłoniach zniszczonych z odciskami np. w wyniku pracy ze drążkiem na siłowni to wtedy sprawdzi się afterworkout hand cream . stosuję go od dawna, bo nic innego tak szybko skóry nie regeneruje

Odnośnik do komentarza

na suchą skórę na dłoniach też na mnie nic lepiej nie działa niż barierowy krem atoperal. mam takie dwa okresy, początek zimy i lata, kiedy skóra dosłownie mi pęka i wtedy muszę regularnie smarować dłonie, żeby zapobiegać pękaniu i nawilżyć skórę.

Odnośnik do komentarza

U mnie sucha skóra na dłoniach to niestety zimowy standard... Na szczęście w tamtym roku odkryłem barierowy krem do rąk atoperal i to był produkt, który w końcu mi pomógł. Na początku złagodził pieczenie, bo miałem aż popękane ręce, a potem fajnie nawilżył skórę.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam atopowe zapalenie skóry, to wszystko nasila się zimą kiedy włączam ogrzewanie. Wtedy skóa robi się mega sucha i czasem nawet mi pęka. Ostatnio poszłam do apteki i farmaceutka doradziła mi emulsję nawilżającą z atoperala no i okazało się, że u mnie dobrze się sprawdza na całe ciało, do tego kupiłam nawilżacz powietrza do sypialni i jest o wiele lepiej

Odnośnik do komentarza

Też mam zawsze problem suchej skóry ciała, najbardziej u rąk, który to nasila się w okresie jesienno-zimowym. Dzięki mojej przyjaciółce odkryłam genialny krem do rąk z organicznym olejem konopnym marki NovaClear z serii Atopis. Od kiedy go systematycznie używam skóra moich rąk jest wyraźnie nawilżona, odżywiona i bardzo gładka. W końcu nie wstydzę się podać komuś dłoni.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.11.2019 o 20:09, Nastka8 napisał:

Też mam zawsze problem suchej skóry ciała, najbardziej u rąk, który to nasila się w okresie jesienno-zimowym. Dzięki mojej przyjaciółce odkryłam genialny krem do rąk z organicznym olejem konopnym marki NovaClear z serii Atopis. Od kiedy go systematycznie używam skóra moich rąk jest wyraźnie nawilżona, odżywiona i bardzo gładka. W końcu nie wstydzę się podać komuś dłoni.

To prawda! Krem do rąk z NovaClear Atopis to hitowy kosmetyk! Intensywnie nawilża i regeneruje nawet najbardziej przesuszoną skórę dłoni, szczególnie w obecnych czasach, gdy non stop je dezynfekujemy

Odnośnik do komentarza

Powodów może być wiele: pijesz za mało wody, zła pielęgnacja, trzymasz dłonie w detergentach, bądź za suche powietrze albo silny wiatr. Na początek zwiększ ilość spożywanej wody i polecam dobry krem do rąk - mi sprawdził się z Orientany ze śluzem ślimaka, szybko się wchłania i skóra pozostaje na długo nawilżona i gładka.

Odnośnik do komentarza

u mnie przy pigułkach bardzo przesuszyła się skóra na twarzy, niestety musiałam przejść kurację hormonalną, obecnie zabezpieczam się monitorując dni płodne testerem ze śliny, mam do niego aplikację więc w telefonie wiele rzeczy mi przypomina o dniu cyklu, a podczas stosunku zabezpieczam się prezerwatywą 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...