Skocz do zawartości
Forum

Moja dziewczyna nie chce wziąć tabletki PO


Gość Tomek123

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim słuchajcie jest sprawa. wczoraj uprawialem seks z moją panną niestety pękła nam guma i skonczylem w niej, boje sie ze moze to sie skonczyc wpadka a ja narazie nie myslimy o dziecku bo oboje mamy po 18 lat. to bylo wczoraj wieczorem. dzisiaj mielismy isc do szpitala po tabletke po stosunku ale rano jak dzwonilem do neij to ona nie chce jej wziac bo mowi ze bedzie sie cieszyla z dziecka i ze bedziemy razem. ona OSZALALA bylem pod szkola u niej ale jej nie bylo pojechalem do odmu do niej ale albo jej nie bylo albo mi nie otworzyla komorki tez ie odbeira - co ja mam robic? nie chce dziecka a ona glupia przeczeka te kilka dni i zajdzie specjalnie!! co robić??????

Odnośnik do komentarza

Jeżeli rozpoczęliście współżycie, to musicie brać pod uwagę ewentualne ryzyko ciąży. Tabletka alarmowa choć jest skuteczna ma wielu przeciwników. Jest ona istną bombą hormonalną, która może rozregulowac gospodarkę hormonalną kobiety. Decyzja o przyjęciu tabletki należy do Twojej dziewczyny i oprócz przekonywania jej nie możesz nic zrobić.
Pamiętaj, że pęknięta prezerwatywa nie warunkuje ciąży. Wiele zależy od dnia cyklu, w którym doszło do zbliżenia. Być może były to dni niepłodne i nie masz się czym martwić.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jako oficjalny przedstawiciel firmy GedeonRichter, producenta leku Postinor oraz Escapelle

chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają się na wielu forach internetowych.

Na rynku polskim zarejestrowane są dwa preparaty zawierające lewonorgestrel do stosowania w antykoncepcji PO (antykoncepcja po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła). Są to Postinor Duo oraz Escapelle, który został wprowadzony na rynek polski w 2006 roku.

Początkowo oba preparaty były sprzedawane równolegle.

Obecnie Postinor Duo nie jest dostępny w aptekach.

Oba preparaty zawierają lewonorgestrel – Postinor Duo dawka podzielona – 2 tabletki po 750 mcg, Escapelle – 1 tabletka - 1500 mcg i charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak zmniejszenie ilości tabletek do jednej zwiększa pewność zastosowania i co za tym idzie efektywność terapii, dlatego Postinor Duo nie jest sprowadzany i dostępny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...