Skocz do zawartości
Forum

Rozmowa z samym sobą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja opowieść być może niektórych rozbawi ale ja czasem zastanawiam się co ze mną nie tak. Otóż od kiedy pamiętam mówię sama do siebie w myślach albo normalnie ale bardzo po cichu. Najczęściej kiedy przypominam sobie sytuację, gdy źle wypadłam lub z jakiegoś powodu nie podobało mi się moje zachowanie. Często sama sobie powtarzam "kocham cię". A kiedy przypomina mi się sytuacja o jakiej pisałam powyżej ubliżam sama sobie. Co się dzieje w mojej głowie???

Odnośnik do komentarza

Nie ma w tym nic zabawnego. To doibrze, że się nie wstydzisz i szukasz pomocy, rozwiazania swojego problemu. A byłas z tym u psychologa? To treochę tak jakbyś prowadziła wewnętrzny dialog, tyle, że nie jest wcale taki wewnętrzny, skoro go uzewnętrzniasz.

Ja tez dużo analizuję sytuacje, które mi się przydarzają i nie powiem... czasem zdarza mi się jakby odpowiedziec, coś co np. powinnam była odpowiedzieć w tamtej sytuacji. W moim przypadku chodzi o dążenie do perfekcjonizmu. zawsze chcę wszystko zrobić jak najlepiej i chyba o to chodzi, że rozpamiętuję przeszłe sytuacje szukając lepszego ich wyjścia, chociaz to już niemożliwe.

Ale co do wyznawania samej sobie uczuć to już inna sprawa. Nigdy tak nie miałam. Może czujesz się bardzo samotna i z braku miłości i czułości sama się nią otaczasz. To chyba nie jest groźne dopóki nie zacznie zastępowac normalnych relacji z ludźmi.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

To nic złego, że mówisz sobie, że się kochasz. To bardzo dobrze i nie ubliżaj sobie za to. Moja koleżanka kiedyś stojąc przed lustrem powiedziała: każdego dnia budze się piękniejsza, ale dzisiaj to już przesadziłam. Nabierz do tego dystansu niech to Cię nastraja pozytywnie. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że czujesz się niepewna siebie, potrzebujesz czułości, ciepła i tych dwóch słów, aby uwierzyć w nie i mieć pewność. Wiele kobiet tak ma, że pyta się swoich partnerów czy ich kochają, pomimo, że oni powtarzają to codziennie, po prostu brakuje im pewności w te słowa, wiary w to, że są prawdziwe. Musisz uwierzyć w to, że jesteś wspaniałą kobietą, kochaną przez swoich bliskich i miłość jest obecna w Twoim życiu. Nie dzieje się nic niepokojącego czym mogłabyś się martwić. Następnym razem kiedy powiesz sobie, że się kochasz, dopowiedz, że kocha Cię jeszcze kilka innych osób dla których jesteś najważniejsza, bo na to zasługujesz. Pamiętaj jednak, aby nie powtarzac tego cały czas np. stojąc w sklepie albo rozmawiając o obiedzie, bo wtedy słowo te straci urok i stanie się pospolite dla Twoich bliskich, a przecież jest wyjątkowe.

Odnośnik do komentarza

A co jeśli człowiek jedynie ubliża sobie w myślach? Często gdy pomyślę o czymś co zrobiłam źle wylewam na siebie wyzwiska w myślach, najgorsze, jakich nigdy bym nie użyła w stosunku do innych osób. Robię to nawet jeśli chodzi o błahostki' z pozoru nic nie znaczące pomyłki dla innych osób. Nie wiem czy to jest powód do niepokoju i co mogłabym z tym zrobic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...