Skocz do zawartości
Forum

Jąkanie się dziecka


Gość Chinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Moje dziecko od pewnego czasu zaczęło się jąkać. Rozmawiałam z nim czy coś się niedobrego stało, czy coś przeżywa ale odpowiedziało, że nie. Jak temu przeciwdziałać i leczyć? Proszę o porady bo widzę, że moje dziecko coraz żadziej wychodzi na dwór i ewidentnie wstydzi się jąkania.

Odnośnik do komentarza

Czyli mamy prawdopodobnie powód - dziecko zaczęło jąkać się po przeprowadzce a więc zmiana miejsca zamieszkania. Dla dzieci to taki sam stres jak dla dorosłych, ponieważ zmienia się ich otoczenie w którym czuły się pewniej. W nowym domu, taki kącik muszą budować od nowa a zanim to nastąpi czują się obce i niepewne nowego miejsca. Powinnas rozmawiać z dzieckiem, że to jest Wasz nowy dom, że tu jest bezpieczny, że będzie miał swoje łóżeczko, może nawet pokoik, jeśli jest taka mozliwość pozwól mu wybrac gdzie postawisz jego łóżko itp. Jeśli problem trwa juz jakiś czas i nie widać żadnej poprawy powinnas zaprowadzić dziecko do logopedy bądź neurologopedy. Jeśli jednak nie będą w stanie pomóc, konieczna będzie konsultacja dziecka z psychologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...