Skocz do zawartości
Forum

Czy to ciąża?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pisze tu bo mam problem. Spóźnia mi się okres jest 23 stycznia a okres powinien się zacząć 18, jednak jakieś 4 dni przed dniem spodziewanej miesiaczki pojawił się dziwny śluz, był tylko przy podcieraniu się lub rano na wkładce. Był on koloru różowego czasem lekko brązowego a nawet przezroczystego z nitkami krwi. Robiłam już trzy testy ciążowe i wyszły negatywne, miesiączki mam regularne. Współżyje z partnerem od dwóch lat bez zabezpieczenia, jest to stosunek przerywany, nigdy nie doszło do wytrysku w środku. Miałam tez lekkie bóle podbrzusza i od jakiegoś czasu jestem ciagle zmęczona i łatwo mnie zdenerwować. Plamienie już ustąpiło jednak okresu brak.

Odnośnik do komentarza

Zależy kiedy było ostatnie współżycie (testy wykrywają ciążę po 10 dniach od zapłodnienia i starszą) szybciej jest to możliwe przy badaniu poziomu Bhcg z krwi, które prywatnie kosztuje 20-30zł i można je wykonać w laboratorium. Swoją drogą stosunek przerywany to żadna metoda antykoncepcyjna (warto spojrzeć na wskaźnik Pearla dla tej metody, który wynosi 10-35 czyli tyle kobiet na 100 może zajść w ciążę stosując te metodę). Na brak miesiączki czy jej opóźnienie wpływa stres, choroba, niedoleczone infekcje intymne. Jeśli okres nie pojawi się po 2tyg. trzeba będzie pójść do ginekologa niezależnie od wyniku kolejnych testów by potwierdzić lub wykluczyć ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...