Skocz do zawartości
Forum

nadwrażliwość zęba podczas dotykania POMOCY


Gość Krzysiek1994

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek1994

Witam , mam taki problem, ponieważ ostatnio leczyłem zęba(jedynkę górną) z dużym ubytkiem kanałowo stomatolog , wyleczył mi go podczas jednej wizyty pod mikroskopem , ząb po tamtym zabiegu odrazu zaczął być wrażliwy na dotyk nawet podczas dotknięcia go językiem , wszystkie jak dotąd zęby które robiłem u tego stomatologa są dobrze wykonane i w ogole nie bolą , oczywiście przy kolejnej wizycie , wspomniałem mojemu dentyście o moim zainstniałym bólu , zrobił mi rentgen zęba aby sprawdzić czy po zabiegu nie pojawił się jakiś torbiel,ropniak i nie pojawił się dentysta stwierdził że czasami w niektórych przypadkach się tak zdarza i powiedział że miał pacjenta który narzekał na ból przy dotyku przez 8 msc sprawdzał mu go regularnie lecz ząb był zdrowy aż w końcu przestał go boleć i tutaj Moje pytanie do was-specjalistów czy to jest możliwe aby taki dyskomfort miał trwać nawet do ośmiu miesięcy ? ponieważ martwi mnie to , mam do zrobienia , jeszcze jednego zęba 4 kanałowego z tyłu i boję się go trochę robić ponieważ jeżeli mam zapłacić około 1000zł a teraz chociaż mogę nim jeść , to boję się że po jego zrobieniu zacznę odczuwać ten sam ból przy dotykaniu który odczuwam teraz . Proszę o wasze opinie ponieważ nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji .

Odnośnik do komentarza

ja też mam taką nadwrażliwość tylko na 4,5 i 6 górnej po lewej stronie... niestety coś tam kiedyś dentysta nie tak zrobił podczas leczenia i do tej pory odczuwam skutki za każdym razem kiedy zmienia się temperatura czy coś piję czy jem także nie jest to nic przyjemnego... pasty nie pomagają. Wybieram się na poważniejsze konsultacje ale nie wiem sam w sumie czy da się z tym coś zrobić? Jakoś wzmocnić szkliwo czy co.... 

Odnośnik do komentarza

Z mojej strony mogę powiedzieć że warto się z tym wybrać do dobrego dentysty, sama miałam problem z nadwrażliwością zębów i męczyłam się strasznie póki nie przyszłam do Elektoralnej i zajęli się moimi zębami odpowiednio, delikatnie. Jak masz blisko to zerknij tam, na pewno pomogą 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...