Skocz do zawartości
Forum

Fobia społeczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio kompletnie nie radzę sobie ze stresem.Zaczynam się denerwować od dosłownie bzdur,wyjście ze znajomymi stało się dla mnie stresujące,nawet rozmowa telefoniczna sprawią że się denerwuję.Na internecie znalazłem,że są to najczęściej objawy rozwijającej się fobii społecznej.Czy faktycznie jest to fobia? Czy są jakieś leki bez recepty które pomagają? Czy tylko wizyta u psychologa pomoże?

Odnośnik do komentarza

Praca raczej nie leczy fobii społecznej. Kto jest lękliwy i małomówny, to już taki pozostanie na zawsze. Ze mną od kilku lat pracują takie dwie osoby, które to są małomówne, nie znają się na żartach i boją się nawet własnego cienia. Szcerze powiem, że nie przepadam za tymi niemowami i bardzo chciałby, żeby w końcu kierownik ich pozwalniał hehe

Odnośnik do komentarza

Spokojnie , rodzice dają znaki a ty kalkukujesz albo mózg robi to za ciebie.
Teraz podpowiedź :

Własne lokum + kobieta + życie + dzieci + życie + samochód x 1 + xxxx trafu = lęk , terapia , aż minie około 25 30 lat i plusy zaczną zmieniać się w minusy.
Poddaj się jak większość nie walcz z przeznaczeniem głowa do góry jest nas więcej niż myślisz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

wizyta u psychoterapeuty, który ogarnia temat fobii społecznej (nie każdy psycholog się w tym specjalizuje, warto np. na portalu dobry lekarz zobaczyć opis o danym psychoterapeucie i jeżeli widnieje tam chociaż słowo o fobii społecznej to wybrałabym jego). Nachodziłam się po psychologach i wiem, że trudno znaleźć takiego, który serio rozumie i potrafi pomóc.

Warto też zastanowić się samemu, co spowodowało, że zacząłeś odczuwać taki lęk przed spotkaniem ze znajomymi, czy rozmową telefoniczną. Bo rozumiem, że wcześniej robiłeś to na luzie. Jakieś poważniejsze życiowe zmiany? odrzucenie? niepowodzenie w pracy/szkole?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...