Skocz do zawartości
Forum

Zanik miesiączki po odchudzaniu


Gość suuper

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu nie mam miesiączki przez odchudzanie. Już się nie odchudzam, mam teraz czekać na miesiączkę, aż sama się pojawi. Nie wiem tylko, czy mogę ćwiczyć. Zawsze robiłam to po 15 minut rano i wieczorem. Kilka ćwiczeń na brzuch. Ćwiczenia rozciągające na nogi i kilka wysmuklających nogi. Czy takie ćwiczenia mogą przeszkadzać w odzyskaniu okresu?

Odnośnik do komentarza
Gość we...03

Witam. Mam 16 lat, 158 cm wzrostu i ważę 46-47 kg. Otóż końcem sierpnia początkiem września 2011 roku dostałam pierwszą miesiączkę. Okres był bardzo obfity i trwał, bodajże ponad 9 dni (nie pamiętam dokładnie, gdyż było to prawie rok temu). W tedy zaczęłam pomału odchudzanie. Zdrowe żywienie. Jadłam 5 posiłków dziennie i nawet nie ćwiczyłam. Wcześniej warzyłam 64 kg. Cieszyłam się, że po zmianie żywienia dostałam w końcu pierwszą miesiączkę (a był to dosłownie może tydzień odchudzania). Od tam tej pory mam brak okresu. Martwię się. Do ginekologa wstydzę się iść, jestem dziewicą. Do tego mam bardzo małe piersi (a) i odczuwam straszny dyskomfort. Pomocy.

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam 15lat. od kilku dni zauważyłam, że nie mam miesiączki(już 2 miesiące, chyba). Miesiączki nie miałam bardzo regularnej. Schudłam przy wzroście 167 z 56 do 52 w jakieś 2 miesiące, teraz przytyłam i ważę 53 kilo. Nie odchudzałam się drastycznie, przez jakiś tydzień lub 2 nie jadłam słodyczy, zaczęłam pić więcej wody jakie 1.5 do 2 litrów. Na śniadanie zaczęłam jeść owsiankę zamiast zwykłych płatków z mlekiem, zamiast chleba pieczywo chrupkie, zamiast zwykłych jogurtów -natualne itp.. Starałam się jeść 5 posiłków dziennie, często jadłam więcej, ale bardzo nie regularnie (śniadanie jadłam o ok.6. 15, potem w szkole jakiś owoc lub nic, a potem po przyjściu do domu o 3 jadłam dużo bo jeszcze jakieś 4 posiłki). I jeszcze odkąd zaczęłam tak jeść przestałam trenować siatkówkę. Dlaczego nie mam miesiączki, to tylko chwilowe? Proszę o pomoc, boję się powiedzieć mamie.

Odnośnik do komentarza

Od lutego bieżącego roku jestem na diecie, do tej pory schudłam 25 kg. W trakcie tej diety, a dokładnie w maju przestałam miesiączkować. Muszę dodać, że mało jem, zdarza się, że zjem 2 posiłki dziennie a w tym owoc, jednak czasami nie mogę więcej. Co mam z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza

witam,nie mam miesiaczki juz 5 miesiecy,to wlasnie wtedy zrobilam cos glupiego i zgodzilam sie na swoj pierwszy raz bez zabezpieczenia,orgazmu nie bylo, chlopak sie nie spuscil..nie mam do tej pory okresu,robilam test ale juz dawno bo w jakos na poczatku grudnia i wyszedl negatywny..boje sie że to moze byc ciaza,mimo ze nie mam objawów tylko tyle ze czsasem brzuch mnie boli po prawej stronie,czasem jak sie zdenerwuje to az brzuch mi pulsuje..boje sie panicznie,przez caly czas mysle co bedzie jesli to ciaza,nie wiem co mam zrobic w tej sytuacji,jestem po prostu w czarnej dupie że tak powiem. A dodam jeszcze że zawsze mialam problemy z miesiaczka od kiedy sie zaczelam odchudzac,raz nie mialam z pół roku jak nie dluzej ale zylam w spokoju bo wiedzialam ze to tylko przez moja glupote a teraz po prostu sie boje ze to moze byc..ciaza.. zyje w niepewnosci i w strtachu,niedlugo chyba zwariuje ;( prosze mi pomóc :(

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

skoro od zawsze miałaś problemy z miesiaczką to czemu nie pójdziesz do ginekologa, lepiej zyć w niepewności? 5 miesięczną ciążę można zobaczyć gołym okiem bo miałabyś brzuch już. Idź do ginekologa bo skoro masz taki rozjazd to może tam się coś dzieje, jakieś zaburzenia hormonalne albo co inngo

Odnośnik do komentarza

Powinnaś pójść do lekarza, jeśli masz takie obawy. Z resztą 5 miesiąc już widać po brzuchu..Są jeszcze inne objawy..Urósł Ci? Ja nie wierzę, że można nie pójść do lekarza z takim problemem, tyle nie mieć miesiączki, lepiej to zbadać! Tym bardziej, że się zdarzało tak. Myślę, że ciąży nie powinno być, ale zaburzenia hormonalne, albo jakiś inny problem. Trzeba iść do ginekologa..

Odnośnik do komentarza

Dobry Wieczór , jestem anorektyczką od 2 lat i okres mi zanikł . Teraz już ważę tyle ile ważyłam przed 2 latami więc wychodzę z tego . Na bieliznie zauważyłam takie jak by glutki i czasem przy podcieraniu też to widzę czy to jest przed miesiączką czy jakieś objawy bo ogólnie brzuch mnie nie boli ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...