Skocz do zawartości
Forum

Nie potrafię się docenić


Gość Jakub0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu nie potrafię się skupić nad rzeczami które robię. Cały czas uważam się za gorszego od innych. Jeśli ktoś jest w czymś lepszy, ma coś lepszego, to jestem strasznie, chorobliwie zazdrosny. Szczególnie, jeśli w czymś lepszy jest ode mnie jakiś chłopak / kolega w moim wieku. Mam 17 lat, zatem chodzę do szkoły. Dostanę gorszą ocenę od kogoś, nie potrafię się z tym pogodzić. Siedzę sam w ławce, to uważam, że jestem brzydki, śmierdzę, psuje reputacje klasy. Po tym mam nawet myśli samobójcze (idź się zabij, zajmujesz miejsce lepszym). Nawet zazdroszczę gwiazdom sławy, życząc im porażki w życiu, aby jej nie mieli (chciałbym być taki jak te gwiazdy, ale wiem, że nie będę, dlatego im życzę porażki). Nie potrafię sobie sam poradzić z zazdrością oraz niską samooceną. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

A czy Ty sam jak widzisz jakiegoś "nieudacznika" to jakby w swoich myślach odmawiasz mu prawa do życia, do istnienia, uważasz, ze swoim byciem tu i teraz zawadza światu, przeszkadza innym, zabiera im miejsce.

Pewnie nie, bo jak się zastanowisz to stwierdzisz pewnie, ze świat dlatego również jest interesujący, ze są na nim rożni ludzie z różnym temperamentem, rożną wiedzą, rożnymi marzeniami.

Patrzeć na aktorow, biznesmenow, sportowców czy innych slawnych ludzi i zazdrościć im nie jest może rzeczą tak nadmiernie naganną. Jesli tym myślom towarzyszy śledzenie ich losow, uważna obserwacja jacy byli na początku, ile musieli się napracować aby być w miejscu w ktorym są.Zawsze młodzi ludzie mieli swoich idoli. I fajnie jak zapatrzeli się na kogoś i próbując ich nasladować zaczęli cięzko pracować, aby jakoś ich dogonić. Kazda zazdrość może być destrukcyjna, ale może być tez mobilizująca. Myślisz, masz wolną wolę to możesz wybrac tę zazdrość, ktora zagrzeje Cię do samorozwoju, do pracy i pozwoli być wytrwalym w swoich postanowieniach.

Naucz się patrzeć szerzej na świat i du...żo bardziej życzliwie. Nie trzeba życzyć żle bliżniemu aby samemu miec szansę wyplynąć.
Niepokojące jest "Siedzę sam w ławce". Inni czują, ze nie jesteś na nich otwarty, ze nie potrafisz się cieszyć z cudzego sukcesu i Cię unikają. A Ty z tej samotności zupełne głupoty wymyślasz. Odebrac sobie życie zanim ono jeszcze dobrze się nie zaczęlo?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...