Skocz do zawartości
Forum

starania i witaminy


Gość verizka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja byłam w ciąży to na początku brałam tylko kwas foliowy, potem lekarz powiedział mi, że lepszą opcją bądę witaminy mama dha premium bo oprócz kwasu foliowego jest w nich też DHA i wiele innych substancji. Brałam tylko to i wszytsko było ok :) Wyniki w normie, ja też czułam się w porządku

Odnośnik do komentarza
Gość DietetykNaWalizkach

Kwas foliowy ok ale poza tym zmieniłabym jadłospis zamiast faszerować się suplementami ;) Jedynie w okresie jesienno-zimowym wprowadziłabym dodatkowo witaminę D a jeśli jesz mało ryb - kwasy omega-3 oraz witaminę B12 jeśli jesteś weganką ;) Pozostałe składniki można dostarczyć z urozmaiconą dietą i piszę to jako dietetyk prowadzący poradnię dla przyszłych rodziców. Znajdziesz tu wiele cennych artykułów więc wpadaj ;) Temat diety płodności jest bardzo szeroki więc ciężko opisać go tu w całości ale po więcej informacji zapraszam na moją grupę na FB ;)

Odnośnik do komentarza

Kwas foliowy warto zażywać nawet przed ciążą, w czasie starania o dzidziusia. Ja zaczęłam brać na około miesiąc przed tym, jak zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko. Na początku ciąży brałam sam kwas foliowy, a w okolicach 3 m-ca brałam już tylko kapsułki mama aktiv premium, które zawierają kwasy DHA i EPA, magnez, żelazo, jod, kwas foliowy właśnie, witaminy D3 i z grupy B. Wyniki badań miałam dobre.

Odnośnik do komentarza

Ja przed planowanymi staraniami udałam się do mojego ginekologa i powiedziałam, że planuję dziecko. Wtedy zlecił mi kilka badań w tym badania krwi, wyszło, że mam kilka małych niedoborów i zalecił mi branie witamin mama dha premium plus, powiedział, że potem powinnam je też brać w trakcie ciąży gdyż dobrze wypływają na rozwój maluszka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...