Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc koleżance, która planuje samobójstwo?


Gość r...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Potrzebuję pomocy w sprawie dotyczącej samobójstwa mojej przyjaciółki. Zaczyna rozmyślać nad tym jak to zrobić żeby nie bolało i kiedy to zrobić. Chwilowo udało mi się zażegnać problem ale boję się że w końcu to zrobi. Nie chcę powiedzieć tego nikomu oprócz mnie a jest za młoda żeby samej pójść do psychologa. Jestem jedyną osobą która może jej jeszcze pomóc. Co mam robić ?

Odnośnik do komentarza

Nie można lekceważyć takich zamiarów.Przyjaciółka przyjaciółką i sekretów nie powinno się ujawniać ale to jest zbyt poważna sprawa a nie sekret.Tu chodzi o życie.Spróbuj ją przekonać aby porozmawiała z rodzicami na ten temat.Zaproponuj,że będziesz przy tej rozmowie razem z nią aby było jej raźniej.Powinna iść do specjalisty.Gdyby nie wakacje,to może by pomogła rozmowa z psychologiem szkolnym lub nauczycielem z którym ma dobre relacje i któremu może ufać.Powiedz jej ,że jeżeli nie porozmawia z rodzicami,to będziesz misiała sama powiedzieć i to nie ze złości ale dla jej dobra i dla waszej przyjażni,która powinna trwać i trwać wieki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...