Skocz do zawartości
Forum

Utrata czucia w dłoniach


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Dwa tygodnie temu zaczęła mi drętwieć prawa dłoń a dokładniej dwa ostatnie palce, kilka dni później całą dłoń stała się mniej sprawna. Nie mogłam nic pokroić czy złapać normalnie długopisu czy pałeczek. Z racji że mam drugą rękę to sobie jakoś radziłam. Niestety kilka dni temu zaczęła mi drętwieć drugą ręka, w identyczny sposób. Aktualnie prawa ręka już nie drętwieje ale jest dalej mniej sprawna a lewa drętwieje i też jest mniej sprawna. Czy ktoś się może z czymś takim spotkał? Od czego zacząć by to zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza

Proszę pójść do neurologa, to są problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. U mnie też takie były objawy: problemy z drętwieniem rąk, słabsze czucie w rękach, brak siły i problemy z pisaniem, utrzymaniem sztućców. Później doszły zawroty głowy. W zależności od stanu może wystarczyć intensywna rehabilitacja na oddziale. Życzę zdrowia!

Odnośnik do komentarza

Przyczyną są zwyrodnienia w odcinku szyjnym kregosłupa. Miałam podobne objawy : drętwienie rąk, słabość, problem z utrzymaniem sztućców, kubka, pisaniem. Potem doszły zawroty głowy. Proszę udać się do neurologa. W zależności od stanu kręgosłupa szyjnego może pomóc intensywna rehabilitacja na oddziale.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...