Skocz do zawartości
Forum

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?


Gość LadyMed

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. poratujcie. Za dwa dni idę na rozmowę kwalifikacyjną do swojej pierwszej pracy. Strasznie mi zależy na niej bo jest to praca w moim zawodzie w dość dobrze prosperującej firmie. Jest to firma działająca w sektorze medycznym. Strasznie mi na tej pracy zależy, ale nie mam zielonego pojęcia jak się ubrać. Nie chcę wyglądać jakbym szla na rozpoczęcie roku lub pisać maturę. Chcę by postrzegano mnie jako profesjonalistę i osobę godną zaufania. Co mam włożyć aby dodać sobie pewności siebie a przy tym zrobić dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza

a moim zdaniem idealnym wyjściem jest sukienka. Wcale nie musi to byc mundurek - biała bluzka+ czarna spódnica. Sukienka musi mieć prosty i elegancki krój, długość najlepiej do kolana lub za, z małym dekoltem. Kolor jakiś taki zgaszony nie krzykliwy - może to być fiolet, granat, zieleń, szary lub w kolorze czerwonego wina. Do tego byty na obcasie, mały żakiet i torebka. Biżuteria nie może być krzykliwa, male kolczyki najlepiej na sztyftach, bransoletka lub pierścionek.

Odnośnik do komentarza

Nie no, dekolty na rozmowie odpadaja. Fajnie jest przed rozmową wiedziec czy będzie się gadało z facetem czy babka, bo to zmienia postac rzeczy ;) Jak bym szła do kobiety to założyłabym spodnie, a do faceta to spódnicę. Do tego koszulową bluzkę, gładka, bez wzorków, ale nie białą.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Byłam, zobaczyłam i zwyciężyłam:) Ubrana byłam w granatowo - szarą sukienkę szare szpilki. do tego dobrałam granatowy żakiet i szarą torebkę. W uszach miałam kolczyki z perełkami i do kompletu bransoletkę. Teraz czekam na tele. Dam znać jak mi poszło.

Odnośnik do komentarza

z tego co udało mi się podpatrzeć do tej pory - to mundurki większośc nosi czarny/ granatowy/ szary żakiet i spódnicę. Ale jak rozmawiałam z szefową to powiedziala mi, że niekoniecznie musi to być żakiet + spódnica. Ma być elegancko, profesjonalnie i z klasą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...