Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc osobie z anoreksją?


Gość r...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chodzi o moją koleżankę. Podejrzewam u niej anoreksję. Jest coraz chudsza, wygląda coraz gorzej. Sama jakiś czas temu powiedziała mi, że nic nie je. Mówiła, że kiedy jest z rodzicami to je, ale potem to wymiotuje. Stwierdziła, że jak patrzy na zdjęcia jedzenia to nie jest głodna. I faktycznie od jakiegoś czasu na każdej przerwie w szkole patrzy na zdjęcia jedzenia. Wogóle z nikim nie rozmawia na przerwach tylko patrzy się ciągle w ten telefon. Czasami nie wiem o czym mam z nią rozmawiać żeby jej nie urazić. Obiecałam że nikomu nie powiem, ale boję się, że zrobi sobie krzywdę. Pokazała mi że się pocięła. Co mam zrobić? Martwię się o nią. Pomocy.

Odnośnik do komentarza

No niestety sprawa z koleżanką ,wygląda poważnie. Twoje podejrzenia mogą być słuszne i w takiej sytuacji niezbędna jest szybka pomoc,dopóki sprawy nie zajdą za daleko.
Zawsze mnie dziwi, że zwykle rodzice ,nie zauważają tak poważnych problememow u swoich dzieci. Choć wiem,że te potrafią się dobrze maskowac.
Musisz coś wymyślić,żeby nie zawieść zaufania koleżanki ,a jednocześnie zrobić coś żeby jej pomóc.
Najlepiej byloby porozmawiać z jej rodzicami i opowiedzieć o jej problemie i zachowaniu w szkole. Przecież można ustalić ,żeby to była rozmowa poufna. Możesz też pójść po radę do szkolnego psychologa, który może wezwać rodziców koleżanki na rozmowę i wcale nie musi mówić o spotkaniu z tobą.
Nie powie na 100 % jeśli o ją o to poprosisz.
Musisz zrozumieć,że to jest bardzo ważne, bo anoreksja ,to bardzo groźna i podstępna choroba psychiczna, którą trzeba leczyć ,bo prowadzi do śmierci.
Może być tak, że stracisz koleżankę mimo wszystko,poprzez swoje zaangażowanie w jej problem, ale być może uratujesz jej zdrowie a nawet życie. To powinno być twoim celem, bez względu na koszty. Ona kiedyś ,to zrozumie i podziekuje ci za to
Widać ,że jesteś dobrą i wrażliwą na innych ludzi dziewczyną.
Powinno ci się udać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz podejrzenia, że koleżanka dokonuje aktów autoagresji (tnie się) i ogranicza jedzenie, co może świadczyć o anoreksji, warto o tym powiadomić jej rodziców albo powiedzieć o tym pedagogowi/psychologowi szkolnemu. Wiem, że chcesz być dyskretna, jednak trzymając w tajemnicy sekrety koleżanki, możesz sprawić jej jeszcze większe problemy. Spróbuj też zachęcić koleżankę do rozmowy z pedagogiem szkolnym. Możesz zaproponować, że pójdziesz z nią, by czuła się pewniej i miała Twoje wsparcie. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dlaczego, nie czytasz ze zrozumeniem.? Idź i popros o dyskrecję, do której masz prawo. Chcesz ją ratować czy nie.?
To nie jest teraz ważne, czy się dowie czy nie, bo zdrowie i życie koleżanki są najważniejsze. Przestan się bać ,bo jeżeli jej coś się stanie, to będziesz czuła się winna,że wiedziałaś ,a nic nie zrobiłaś.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...