Skocz do zawartości
Forum

USG tarczycy


Gość h...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałam wyniki badań USG tarczycy i kompletnie ich nie rozumiem mógłbym ktoś wyjaśnić dokładnie co oznaczają (wiem że wynika z nich że mam nadczynność tarczycy nie rozumiem tylko tych wszystkich pojęć i tych wymiarów tarczycy czy są złe czy dobre). Dlatego prosiłbym o prostsze zdefiniowanie wyników USG. Opis: Prawy płat tarczycy o wym. 17x18x48mm, obj. 7,4ml. Lewy płat tarczycy o wym. 17x19x49mm. Cieśń szer: 6mm. W jej okolicy widoczne pojedyncze węzły chłonne wielkości do 6x3mm. >Tarczyca o obniżonej echogeniczności i bardzo niejednorodnej echostrukturze pod postacią licznych obszarów hipoechogennych. Przepływy naczyniowe przez miąższ tarczycy nieznacznie wzmożone.<<(tego zdania najbardziej nie rozumiem) Wzdłuż dużych naczyń szyjnych obustronnie wykazano odczynowe węzły chłonne wielkości 26x9mm - po stronie prawej oraz 14x6mm - po stronie lewej. R. Obraz usg odpowiada chorobie autoimmunologicznej. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Masz zapalenie tarczycy. Musisz regularnie kontrolować poziom hormonów (przede wszystkim TSH). Raz na rok nie wystarczy. Możesz mieć sytuacje zmienną, np. raz nadczynność, raz niedoczynność.
Istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na inne choroby autoimmunologiczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...