Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku testu beta HCG


Gość Coffinka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malgosia99

Witam,
w dniu 5.04 prawdopodobnie miałam owulację, doszło do stosunku. W dniu 13.04 był wykonany test beta HCG z krwi, z wynikiem: 16,77. W dniu 18.04 wynik badania beta HCG pokazał 1.
Mam pytanie, co mogło (jeśli nie ciąża) być przyczyną tak wysokiego pierwszego wyniku, a jeśli to ciąża, to dlaczego drugi wynik był tak niski.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
Małgosia

Odnośnik do komentarza
Gość Coffinka

Dzień dobry,

dnia 15.05.2011. miałam miesiączkę, w dniach 27.05-3.06.2011. doszło do współżycia. Kolejna miesiączka 20.06.2011. opóźniła się ok. 4 dni (cykl ok.31 dni) i była krótsza - trwała 5 dni (normalnie 7 dni), następnie ponownie doszło do współżycia, ale już 27.06.2011. wystąpiły krwawienia, które trwają do dziś. W tym czasie wielokrotnie wykonywałam testy ciążowe z moczu, które dawały wynik negatywny. 1.07.2011. udałam się do lekarza, który stwierdził, że krwawienia są wynikiem zmiany klimatu i długiego przebywania na słońcu (wakacje w dniach 24.06.2011.-1.07.2011.). Mimo wszystko wykonałam test beta-HCG z krwi i uzyskałam wynik 16,58 U/l. Czy to oznacza że jestem w ciąży? Czy występujące krwawienia oznaczają coś złego?

Z góry dziękuję za pomoc. ;-)

Joasia

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczek1224

Dzien dobry
Bardzo sie martwie w sobote dopiero wybieram sie do lekarza i sie denerwuje ze cos nie jest tak lecze sie na pco i udalo mi sie zajsc w ciaze robilam wynik w pt 01.07 i wyszlo hcg 55,8 mlU/ml progesteron 14,4 ng/ml a dzis powtorzylam wynik i wyszlo (06.07) hcg 147,17 mlU/ml a progesteron 38,6 ng/ml ostatnia miesiaczka nastapila 20.05 i trwala 5 dni.
Prosze o odpowiedz poniewaz bardzo sie martwie.
Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza

Cykle miałam co 25-26 lecz ostatni cykl był za 30 dni 14.03.2012. i trwał 3 dni . 25.03. dostałam ból brzucha i krwawienie bol przeszedł podczas krwawienia doszło do stosunku czyli 25.03 OD 26-28.3 plamienia małe brazowe. 11.04.2012 zrobiłam badanie BETA HCG z krwi wyszło 1 . Co to oznacza ze za wczas zostało badanie zrobione ? czy mam wykluczyc ciąże ? do dziś nie mam miesiaczki. Prosze o opinie bo niewiem co mam myślec o tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...