Skocz do zawartości
Forum

Problemy z widzeniem


Gość MałgorzataBB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MałgorzataBB

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy z czytaniem, rozmazują mi się litery w gazecie, przy komputerze oczy mnie swędzą i łzawią. WIem, że powinnam udać się do okulisty, ale podejrzewam, że tutaj chodzi już bardziej o wiek - w tym roku kończę 48 lat. Wizyta u okulisty dopiero za meisiąc, jak do tej pory sama mogę sobie pomóc? Może jakieś naturalne metody?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ale wydaje mi się że najlepiej poczekać wtedy na tą wizytę do okulisty albo spróbować gdzieś prywatnie, z oczami nie ma żartów tym bardziej w takim wieku ile się słyszy o jaskrze zaćmie itd. ryzykowne coś robić na własną rękę chyba że jakieś krople bez recepty ale nie wiem czy to coś da. Prywatnie na pewno szybciej się dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Gość Angelikkka

Tutaj chyba się muszę z Tobą zgodzić, wiek już robi swoje, ja moje pierwsze okulary zaczęłam nosić w wieku 43 lat. Wtedy też okulista doradził mi, że warto wspomagać się od środka. Ważna jest luteina, cynk, miedź i selen - możesz ją znaleźć np. w lutezanie. Noszę okulary i biorę lutezan już kilka lat. Nie mam już problemów z czerwonymi oczami i pieczeniem. No ale wizyta u okulisty i tak jest niezbędna :)

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzynna87

Przede wszytsko powinnaś jeść produktu, które zawierają luteinę, znajdziesz je w jarmużu, szpinaku i liściach rzepy. Znajduje się ona również w siatkówce naszego oka, a więc stanowi ważny element zdrowego wzroku. Spożywanie luteiny pomaga zapobiegać problemom związanym z wiekiem, takim jak zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej. Jeśli nie lubisz tych warzyw spróbuj lutezan, oprócz puteiny zawiera tez inne niezbędne składniki :)

Odnośnik do komentarza

48 lat - wszystko jest indywidualne, to prawda, że wzrrok może się nieco juz pogorszyć, ale swędzenie łzawienie ?
to niepokojące objawy, ja bym szybko biegła do okulisty i to bardzo dobrego, z dużymi możliwościami diagnozowania wszelkich dolegliwości oczu. Oczy to nie zęby, że wymienisz je na sztuczne, w Białymstoku jest świetne Centrum Okulistyczne na ul. św. Rocha.

Odnośnik do komentarza
Gość Janeczka

Jeżeli ma sie problemy z widzenie to tutaj polecam zdecydowanie konkretniejsze badania. Jak np  w kierunku zaćmy. Jesli chodzi o klinikę to bardzo polecam Optegrę. Można tutaj dobrać odpowiednią soczewkę później.

Odnośnik do komentarza
Gość JessicaM
W dniu 28.02.2021 o 10:55, Gość Janeczka napisał:

Jeżeli ma sie problemy z widzenie to tutaj polecam zdecydowanie konkretniejsze badania. Jak np  w kierunku zaćmy. Jesli chodzi o klinikę to bardzo polecam Optegrę. Można tutaj dobrać odpowiednią soczewkę później.

Moja mama miała zabieg w Optegrze w Krakowie. Z początku miałyśmy jechać do Czech, ale .... bez sensu by to było. A tak przynajmniej wszyscy lekarze na miejscu, szpital na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...