Skocz do zawartości
Forum

Przyszła studentka


Gość Ghasia

Rekomendowane odpowiedzi

W październiku zaczynam studia. Od matur tylko się leniłam w domu, a wybieram się na studia filologiczne od podstaw. Ludzie mówią że mam zdolności (sama nauczyłam się hiszpańskiego w komunikatywnym stopniu) ale przyszła nauka mnie przytlacza. Uwielbiam oglądać filmy i seriale, ale boje się ze muszę rzucić wszystkie przyjemności bo czeka mnie wiele nauki i nie dam rady. Wiem że nauka najważniejsza ale chcę mieć czas na przyjemności i na spędzanie weekendu w domu rodzinnym.

Odnośnik do komentarza

Zawsze jest coś za coś, od seriali można się odzwyczaić, na jakieś rozrywki będziesz miała czas, nie przejmuj się na wyrost, przyzwyczaisz się ,poznasz nowych ludzi,czas pokaże...,skąd wiesz , że nie dasz dary, jakby nawet ,też to nie będzie koniec świata.
Rozumiem,że ciężko Ci odciąć pępowinę ,ale czas najwyższy, zresztą na początku jak będziesz częściej przyjeżdżała do domu ,też możesz się uczyć , choć z nauką nie można przesadzać ,trzeba znać swoje możliwości i znaleźć czas na relaks.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

"ale przyszła nauka mnie przytlacza. "- wcale nie wiesz jeszcze ile będzie pracy, jak sobie będzie trzeba tę naukę rozplanować a już takie stwierdzenia. Nie za wcześnie?

Piszesz, że seriale, że przyjemności- to pewnie bardzo zdolna jesteś skoro hiszpańskiego się nauczyłaś samodzienie, może właśnie za pomocą seriali hiszpańskich.

Zeby nie skończyć na bezrobociu to już na studiach trzeba się brać za pracę w języku jaki będziesz studiowała. Jakiś korków powinnaś udzielać, brać się za tlumaczenia- być aktywną. Zapisać się do towarzystw i zgromadzeń na studiach gdzie sami pracownicy naukowi podrzucają jakieś elementy prac w ramach doskonalenia studentow.

A w wakacje koniecznie gdzieś zalapywać sie do pracy, aby mieć w CV, ze jesteś aktywna życiowo.

Chcę mieć jakieś rozrywki- ależ na studiach największą rozrywką będzie szansa przebywania z rowieśnikami, wypady na rajdy, czy do klubow. Trzeba tylko mieć czujność i równowagę między życiem studenckim a obowiązkami uczelnianymi.

Mimo bieżących trudności i stresów związanych z kolokwiami lub sesją ,to najpiękniejszy okres w życiu czlowieka- jest się doroslym, dużo wolno a oprocz nauki zazwyczaj świat nie ma większych oczekiwań wobec nas.

Odnośnik do komentarza

Studia takowe nie są łatwe, ale łatwiejsze niż takie, gdzie trzeba dużo logicznego myślenia. Tak więc jeśli język obcy jest Twoją pasją, to nic innego, jak pisać długie teksty w tamtym języku i dużo czytać, no i rozmawiać też. W końcu, to chyba daje Ci przyjemność, a więc jest to połączenie pracy z hobby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...