Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie anemi


Aron2

Rekomendowane odpowiedzi

Morfologia nie jest rewelacyjna , ale też nie jest niepokojącą niska. Pytanie skąd złe samopoczucie. Możliwe , że trzeba popracować trochę , by poprawić wyniki morfologii np. poprzez suplementację witaminami z grupy B , spożywaniem dużej ilości warzyw i owoców dostarczających tych witamin oraz żelaza . Dobrze działa sok z buraka czerwonego lub jego przetwory np. zupy. Żelazo zawierają warzywa zielone. Przypuszczam , że u lekarza nie byłeś , albo zlekceważył sprawę twierdząc ,że morfologia jest dobra.

Odnośnik do komentarza

Cukrzyca nie jest powodem do tego , by się głodzić. Pomysł z dietetykiem nie jest zły. Po prostu trzeba wiedzieć ,co jeść , a czego nie. To co pisałam wyżej jest jak najbardziej aktualne może pomijając sok z buraka , bo ten zawiera cukier. Pozostałe warzywa jak najbardziej. Nie jestem lekarzem więc nie możesz się opierać na mojej opinii ale radziłabym ograniczyć węglowodany i produkty wysoko przetworzone. Nie wiedziałam ,ze masz cukrzycę. Czerwone mięso i podroby np. wątróbka dostarczają żelaza, a poza tym zielone warzywa. Jeżeli to nie pomoże , to pozostaje suplementacja witaminami z grupy B .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...