Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie trzech tabletek antykoncepcyjnych


Gość angelos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!
Mam pytanie.Zaczęłam drugie opakowanie nowych tabletek antykoncepcyjnych.W pierwszym tygodniu,w piątek odbył się stosunek.Tego samego dnia oraz w sobotę i niedzielę nie miałam możliwości zażycia tabletek,więc ich nie wzięłam (pominięto więc 3tabletki).W niedzielę wystąpiło krwawienie podobne do okresu.Zdaję sobie sprawę,że ryzyko ciąży w tym wypadku jest większe.Czy powinnam kontynuować opakowanie do końca???
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem takiego podejścia do sprawy. "Nie wzięłam 3 tabletek" to albo dziewczyno się leczysz lub zapobiegasz ciąży albo nie. To nie są jakieś drażetki tylko leki. Przez takie podejście niszczysz i bardzo rozregulowujesz swój układ hormonalny. Jeżeli nie możesz pbrać tabletek codziennie to zastanów się nad inną metodą antykoncepcji. Bo inaczej nabawisz się tylko innych problemów

Odnośnik do komentarza

Witam. Od jakiegoś czasu biorę tabletki antykoncepcyjne w piątek 12 lipca powinnam wziąć pierwszą tabletkę rozpoczynającą drugi tydzień,ale nie wzięłam,tak samo w sobotę i niedzielę. W piątek i w niedzielę współżyłam i były to stosunki pełne bez jakiegokolwiek zabezpieczenia (prezerwatywy itp.). Czy mogłam zajść w ciążę?

Odnośnik do komentarza

~paulina100
Witam, otóż pominęłam jedną tabletkę w pierwszym tygodniu (przyjęłam ją następnego dnia) oraz dwie lecz nie pod rząd z drugiego tygodnia i również przyjęłam je kolejnego dnia. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić?
Bardzo proszę o odpowiedź.

W takiej sytuacji powinnas sie dodatkowo zabezpieczac prezerwatywą lub inna formą antykoncepcji. Unikaj pomijania tabletek w przyszlosci.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

nie wzięłam 1 i 3 tabletki z pierwszego tygodnia po przerwie z odstawienia. Krwawienie z odstawienia skończyło się w dzień 3 tabletki. Współżyłam 4 i 5 dnia od rozpoczęcia opakowania, gdzie mimo stosunku przerywanego sperma na pewno w jakiejś ilości dostała się do pochwy. Wczoraj i dziś miałam lekkie krwawienia, przy 6 i 7 tabletce z opakowania. Jak duże jest ryzyko zapłodnienia w moim wypadku?

Odnośnik do komentarza

dziękuję za odpowiedź! nie pozostaje mi nic innego jak czekać na test.. tylko nie wiem kiedy mogła odblokować się owulacja, jeśli się odblokowała. Czy czekać do krwawienia z odstawienia, i jeśli się nie pojawi zrobić test, czy już teraz przerwać branie tabletek i wykonać test po dwóch tygodniach od stosunku.. Nie wiem sama..

Odnośnik do komentarza

Witam, tez mam pewien problem. Wyglada on nastepujaco: biore pigulki Daylette ( 24+ 4 tabletki placebo). W pierwszym tygodniu zapomnialam o jednej tabletce i przyjelam ja nastepnego dnia jak sobie przypomnialam. Przez roztargnienie zapomnialam tez o dwoch pigulkach z drugiego tygodnia( lecz nie dwie pod rzad) ale rowniez przyjelam je kolejnego dnia jak tylko sie zorientowalam. W 3 tygodniu ( minal ponad tydzien od ostatniego pominiecia tabletki) doszlo do stosunku. Czy jest ryzyko zajscia w ciaze w takiej sytuacji? I czy przed kolejnym blistrem powinnam zrobic ta 4 dniowa przerwe czy ja pominac i od razu zaczac kolejne opakowanie? Bardzo prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 18 lat i od półtorej roku przyjmuję tabletki vibin mini, w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek zapomniałam, aż 3 tabletek. W tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletek, czyli przed krwawieniem uprawiałam seks kilkakrotnie. Do tej pory po pominięciu tabletek miesiączkę dostawałam regularnie, o stałej porze, testy ciążowe były negatywne. Jak duże istnieje ryzyko, że zbliżenia, które miały również miejsce po krwawieniu będą skutkowały ciążą? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...