Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego czuję się niechciana?


Gość w...m

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu nawiązuję nowe znajomości, jestem uważana za bardzo otwartą i miłą. Mam wielu znajomych, do których jestem przywiązana - nasze relacje są dość luźne, ale oparte na zaufaniu i szczerości. Problem zaczyna się przy bliższych kontaktach (szczególnie z osobami płci przeciwnej). Najpierw dopuszczam kogoś blisko, uważając, że jest tego wart, potem nagle odrzucam go, czując się raz niechciana, raz osaczona i znajdując w nim wady, których wcześniej nie widziałam. Powtarza się to regularnie.

Odnośnik do komentarza

"Najpierw dopuszczam kogoś blisko, uważając, że jest tego wart, potem nagle odrzucam go, czując się raz niechciana, raz osaczona i znajdując w nim wady, których wcześniej nie widziałam"

Normalny problem młodych osób próbujących się wpasować w miłą znajomość z kimś odmiennej płci. Podoba Ci się, chcesz się mu też podobać, jesteś miła i otwarta a potem sama już nie wiesz czy dobrze obstawiasz, bo jednak on jest inny niż pierwotne Twoje wyobrażenie o nim. Tak będzie jeszcze wiele razy, zanim spotkasz kogoś kto Cię zauroczy na dłużej i komu Ty też będziesz odpowiadała. A i taki dłuższy związek to jeszcze zazwyczaj nie będzie ten na cale życie.

To też barwy życia szukanie nowych interesujących znajomych, szczególnie odmiennej płci.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli raz przyciągasz do siebie partnera, a potem go odpychasz, to być może działasz w ten sposób, bo sama boisz się odtrącenia. Wolisz uprzedzić fakty i sama odtrącić niż być odtrąconą? Mechanizmów interpretujących Twoje zachowanie może być wiele. Jeśli Ci to przeszkadza albo chciałabyś z kimś o tym porozmawiać, rozważ konsultację u psychologa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...