Skocz do zawartości
Forum

Czy iść do psychologa?


Gość Kamil1341

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wychodze do was z pytaniem bo już sam nie wiem co mam zrobić.
Mam 16 lat i pewne problemy, od jakiegos miesiaca nie wychodze z domu nie sypiam po nocach, nie lubie dnia mam mysli, ze zawsze cos zrobie zle i boje sie podejmowac poważnych relacji, ostatnio poznałem pewną dziewczyne i nie chce zaprzepascic tej szansy ponieważ mówiłem jej o tym i mnie rozumie.Zawsze jestem aż nadto zazdrosny i chciałbym żeby osoba ktora mi sie podoba przebywała tylko ze mną, czuje, rozpoczynam kłótnie, nie wiem dlaczego, ale sprawia mi to przyjemność potem dochodzi do mnie co zrobiłem i tylko potrafie przepraszać.Kilka lat temu miałem problemy z uporządkowaniem myśli co myslalem o czymś i nagle pojawiał mi sie w głowie obraz nocy i przestawałem czuć chęć do myślenia o tym o czym wczesniej myślałem, miewałem też intensywne bóle głowy i pojawiały mi sie strzałki przed oczami, nie wiem co to było, lekarze też nie wiedzą(u psychologa nie byłem) ostatnio mi to przeszło, ale pewnego razu w szkole gdy byłem poddenerwowany i miałem ten taki "napad" straciłem umiejętnosc czytania na kilka minut, po prostu nie mogłem przeczytac czegos co było napisane. Jest troche wiecej tego, ale w skrócie mam taki problem, licze na jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Gość Pigułka wiedzy

Czemu nie wychodzisz w domu i narzekasz ?
Przecież gdy tylko wyjdziesz sobie na spacerek i nad wodę jak najdalej od niskich fal i promieniowań poczujesz się lepiej .
Postaraj się potrenować troszkę koncentracje i skupienie a złe myśli trzeba jebać ...
Poszukaj zajęć bracie może to kuchnia byle by być w ruchu i coś robić i szukać zajęć zatrzymywanie się w tych beznadziejnych stanach szukaj motywacji do działania i poprawiania swojego życia ćwicz , ruszaj się a twoje postrzeganie się zmieni ...
Nie możesz wierzyć w to , że tracisz umiejętność tzn świadomość gdy w to uwierzy to faktycznie tak będzie ale Ty musisz wierzyć w siebie bo wydaje mi się , że ktoś chce zasrać twoje podwórko więc zacznij walczyć braciszku drogi a wszystko będzie dobrze .

Odnośnik do komentarza

Mam trudności z wyjściem, nie lubie lata, a co do chodzenia nad wode od dawna mam problem z przebywaniem w dużych skupiskach ludzi, nie czuje sie tam pewnie.Motywacje daje mi na razie dziewczyna chce sie dla niej zmienić, ale jak zwykle napadają mnie myśli, że cos zrobie źle i bedzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza

Możesz nie wychodzić z domu i zamartwiać się, że schrzanisz sobie relacje z dziewczyną oraz możesz siedzieć w domku i obmyślać na ile sposobów możesz sobie schrzanić życie w całości .Taki świadomy marazm. Takie świadome staczanie się . Takie marudzenie a może psycholog. Zaden psycholog nie odwali pracy za nas. On tylko może nas ukierunkować, ale pracę nad sobą wykonujemy sami, bo to jest nasze życie a nie posychologa.

Kolega Ci napisał na spacerek nad wodę, bo jego akurat to relaksuje. Jak nie lubisz nad wodę, bo tam dużo ludzi to na rower, w porannych godzinach na basen ( może jeszcze śpiochy będą w łóżkach), może na poranną lub wieczorną przebieżkę (która pora bardziej Ci się widzi)- powiedział Ci prosto z mostu, że jak nie będziesz się ruszał, to te rzeczy o których piszesz się nasilą a Ty będziesz coraz bardziej przerażony. Organizm trzeba roztrenowywać, przyzwyczajać do różnicy ciśnień, różnicy tętna. Ruch wyzwala adrealinę- poczucie szczęscia- a Ty nie brzmisz zbyt szczęsliwie.

Jak masz 16 lat to już duży urosłeś, ale słaby będziesz, bo nie zażywasz ruchu, bo nie lubisz ludzi, bo domek Ci się podoba. ale nie podobają Ci się objawy Twojego nie rozruszanego ciała.Zmień świadomie coś w kwestii ruchu, warto w roku szkolnym się zapisać na regularne ćwiczenia karate, na kosza, na siatkówkę-, na siłownię- to co lubisz. W domu nieraz też można rozruchu dokonywać, ale polowa co najmniej ludzi musi wyjśc z domu na regularne sportowe spotkania, bo w domu działa zasada, że jutro zrobię trening a jutro robi się dłuuugie jak rok co najmniej.

Pory roku można nie lubieć ale mamy je cztery i jakoś przez każdą trzeba umieć przejść. Na starośc kazda pora może być niedobra. Lato, bo duszno, za gorąco. Zima, bo oblodzenia i można upaśc i nózkę złamać. Jesień, bo plucha, bo na mokrych liściach można się pośliznąc i upaśc. Wiosna, bo złudna, wygląda miło i ciepło w słońcu a zdradliwie zaraz zajdzie i można przemarznąć i grypa gotowa.
A młodym ludziom co przeszkadza w porach roku?

Miło, że masz motywację w kwestii dziewczyny. Kazdy pretekst by wyjśc do ludzi jest dobry. Niemniej kazdy człowiek powinien się rozwijać dla siebie a nie dla dziewczyny. A będąc fajnym, sprytnym chłopakiem pewnie cięzko będzie od dziewczyn się odgonić.

Uwaga, że potrafisz być zazdrosny, że umiesz się w awanturce rozkręcać, odczuwać w drążeniu tego pewną przyjemnośc jest dla Ciebie istotna. Nad tym trzeba pracować i ukrócać to, bo wiesz, że sensownie z takimi zagrywkami nie utrzymasz żadnej fajnej dziewczyny.

Jeśli chcesz mieć taką straszną wylączność na towarzystwo poznanej osoby, to chyba świadczy o Twojej zaborczości i jakiejś niepewności. Jakbyś nie wierzył, że ktoś mimo, że rozejrzy się wokól to i tak bedzie miał dalej przyjemnośc przebywania z Tobą. To z Twojej strony rodzaj wprowadzanego przymusu tylko ze mną, tylko dla mnie, tylko o mnie... A jestes w wieku w którym już rozumiesz, że każdy przymus odnosi odwrotne skutki- czyli sam sobie niszczysz relacje. Wszystko jest do przemyślenia i przepracowania.Postaraj się sam dla siebie być mniej męczącym i upiardliwym partnerem.

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że dzięki dziewczynie masz motywację, by się zmieniać. Relacjonujesz wiele problemów, ale wszystkie sprowadzają się do jednego mianownika, a mianowicie nieumiejętności radzenia sobie ze stresem i nadmiernego lęku. Myślę, że wizyta u psychologa/psychoterapeuty byłaby najlepszym wyjściem z sytuacji. Zastanów się nad tym, jeśli chcesz sobie pomóc. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...