Skocz do zawartości
Forum

Zostałem zwolniony za to że musiałem ratować mojego psa :/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zostałem dziś zwolniony z pracy tylko dlatego iż przez ostatnie trzy dni musiałem walczyć o życie mojego psa.
Pracowałem w bankowości i byłem stosunkowo świeżym pracownikiem ponieważ byłem tam ok 2 miesięcy, niestety ale w zeszłą środę mój pies miał powikłania po operacji jelita i byłem zmuszony jechać z nim do kliniki aby go ratować a co za tym idzie poinformowałem pracodawcę że muszę wziąć urlop na żądanie.
Piesek wyszedł z kliniki w piątek i przez weekend jego stan się poprawił ale dziś dostałem informację iż zespół nie chce ze mną już pracować i jestem zwolniony.
Na pytanie moje czy miałem zostawić psa na pastwę losu nie dostałem odpowiedzi co tym bardziej mnie to wkurzyło i trochę puściły mi nerwy.
To tyle, co do kwestii formalnej to pracowałem na umowę zlecenie, zatrudniony byłem przez firmę zewnętrzną.

Jeszcze warto dodać iż pracodawca oświadczył że za ten miesiąc wynagrodzenia nie otrzymam z powodu rażących zaniedbań, czy ma takie prawo?
Bo moim zdaniem nie........

Odnośnik do komentarza
Gość Ze niby co

O wynagrodzenie walcz, postrasz ich sądem, niech ci udowodnią te "zaniedbania"- jeśli rzeczywiście były, bo na wychodzi że zrobili cię w bambuko. Tez pracowałem na umowę zlecenia miałem umowę na dwa miesiące , po czym w połowię pierwszego miesiąca zerwali ze mną umowę nie wiem czemu i za co. Tyle dobrze ze wynagrodzenie było na czas. Co jak co ale wynagrodzenie musi być. Taka jest rzeczywistość traktują nas jak szmaty.

Odnośnik do komentarza
Gość archimonde

No i co mu to da że pójdzie na drogę sądową z korpo ?Wyciągną prawników i udowodnią że cała sprawa z psem nie miała najmniejszego wpływu na zwolnienie a co więcej znajdą nagle setki zaniedbań jakich sie dopuścił w pracy.

Odnośnik do komentarza

Jesteś kochany, masz dobre serce, walczysz o zdrowie pupila. Możesz być z siebie dumny. Nie przejmuj się tym zwolnieniem, idź do nowej pracy. Ci ludzie i tak by Cię zwolnili przy pierwszym lepszym pretekście i lepiej, że to wyszło na jaw wcześniej. Głowa do góry.

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu postąpiłabym identycznie. To była sytuacja kryzysowa, nie dziwię Ci sie. Za to co do wypoiwedzenia... dokładnie to był pretekst pierwszy lepszy.. Poza tym niech udowodnią te zaniedbania..wymagaj tego.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Nie, nie ma prawa nie wypłacić Ci wynagrodzenia, bo te "rażące zaniedbania", o których pojawieniu się powinieneś zostać poinformowany na piśmie i taka notatka/ nagana powinna znaleźć się w Twoich aktach, mogą mieć wpływ wyłącznie na premię, prowizję czy inne bonusy do podstawowego wynagrodzenia.
Na Twoim miejscu opisałabym całą sytuację - fakt zwolnienia Cię bez podania przyczyny, groźbę niewypłacenia Ci wynagrodzenia, umieściła kopię umowy o pracę, potwierdzenia, że zgłosiłeś urlop na żądanie ( możesz powołać się na datę/godzinę rozmowy telefonicznej, zrobić innym telefonem zdjęcie sms'a z taką informacją i wydrukować..) wskazałabym placówkę i nazwisko przełożonego i wysłała to do siedziby banku, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru z informacją, że w przypadku niewypłacenia wynagrodzenia zgodnie z zapisami w umowie będziesz zmuszony poinformować o fakcie PIP (Państwową Inspekcję Pracy).
moze zamiast pisac o psie -dla mnie to ogromnie ważny powód, wspomij o waznych sprawach rodzinnych, o ile czujesz taka potrzebę, bo z urlopu na żądanie nie musisz się tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to wszystko takie oczywiste,bo pracując na umowę zlecenie nie mamy urlopu wypoczynkowego ,tym samym nie ma urlopu na żądanie ,bo on wchodzi w skład urlopu wypoczynkowego.
Mogłeś załatwić sobie wolne bezpłatne ale tylko w uzgodnieniu z przełożonym,jakbyś z pokorą podszedł do sprawy pewnie byś je dostał,
jeśli było jak piszesz,można to zakwalifikować ,jako samowolne opuszczenie stanowiska pracy,czyli rażące zaniedbanie i jest to podstawa do zwolnienia,ale za przepracowany czas powinieneś dostać wynagrodzenie.

Nie ma znaczenia czy zachoruje nam pies ,kot czy dziecko,musimy przestrzegać prawa pracy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi.

Postanowiłem trochę ich nastraszyć i powiedziałem że skieruję sprawę do sądu jak nie zobaczę wynagrodzenia za ten miesiąc jednakże szybko przyszli do ofensywy i powiedzieli że żądają zwrotu identyfikatora uprawniającego do wejścia do budynku, podręczników i materiałów przygotowujących do pracy oraz pisemnej opinii lekarza iż pies miał przeprowadzony zabieg ratujący życie.
Zapytałem wtedy po co ta opinia jest potrzebna w odpowiedzi dostałem informację iż jest to potrzebne do rozwiązania umowy za porozumieniem stron.
Wówczas emocje wzięły górę i powiedziałem iż dostarczę niezbędne dokumenty w momencie jak otrzymam wynagrodzenie za ten miesiąc i rzuciłem słuchawką.

Także trochę nerwów pewnie jeszcze stracę i wniosek teraz jest prosty.
Od tej pory szukam pracy tylko wtedy jak jest oferowana umowa o pracę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Emocje tu nie są dobrym doradcą,bo rozwiązanie umowy za porozumieniem stron jest dla Ciebie korzystne,
natomiast jak dostaniesz zwolnienie dyscyplinarne ,będziesz miał problem ze znalezieniem nowej pracy,więc jak będziesz zawsze taki arogancki,nie utrzymasz się za długo w żadnej pracy,a sytuacji stresowych w pracy jak i w życiu nie brakuje.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Sprawa się już wyjaśniła, dziś dostałem zaległe pieniądze i oddałem wszystko to o co mnie prosili i rozstaliśmy się w zgodzie.
Jednak gdybym nie był taki stanowczy to nie wiem czy otrzymałbym wynagrodzenie no ale cóż było minęło w dzisiejszych czasach trzeba mocno walczyć o swoje.
A o nową pracę się nie boję, mam już nową i zaczynam od poniedziałku :)
Z kolei stan pieska się poprawia i jestem dobrej myśli że wszystko będzie dobrze z jego zdrowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...