Skocz do zawartości
Forum

Czy jedno brązowe plamienie może oznaczać ciążę?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o opinie. 1 czerwca (17 dc) uprawiałam seks z chłopakiem, doszło do wytrysku - nie wiemy czy wewnątrz czy nie, a prezerwatywa pękła. 12h później wzięłam Ellaone, jednak tego samego dnia znowu prezerwatywa pekla. Zakładam ze byłam po owulacji, cykle mam w miarę regularne 28-30 dni, ostatni miał 25. Po Ellaone byłam nieco senna, bolą mnie piersi, dziwne uczucie w brzuchu, ból pleców. 2 dni po zdarzeniu wystąpiło jednorazowe brązowe plamienie. Mam 18 lat i strasznie się boje.

Odnośnik do komentarza
Gość sarmafle

Czytałam. Miałam niby większość objawów. Senność, ból brzucha, ból pleców. Od stosunku minęło 5 dni, a 2/3 dni po tabletce miałam to plamienie, które teoretycznie mogło być implatacyjnym bo 6 po owulacji. Wiem ze nie myśle racjonalnie dlatego tutaj napisałam. Strasznie się boje ze mogę być w ciąży. Naczytałam się tyle rzeczy ze nie wiem już co myśleć... czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Gdy pigułka zostanie przyjęta w ciągu 24 godzin od stosunku, jej skuteczność wynosi 97,9% (średnio 2 na 100 kobiet mogą zajść w ciążę mimo jej przyjęcia). W momencie, w którym ją przyjęłaś pigułka ta ma więc największą skuteczność. Jednocześnie ellaOne nie zabezpiecza przed przyszłymi stosunkami, odbytymi już po jej przyjęciu.
Być może prezerwatywy są źle dobrane lub niskiej jakości (zawsze warto je kupować w aptece), skoro pękły dwa dni pod rząd. Może warto też zastanowić się nad inna stałą formą antykoncepcji aby takich sytuacji uniknąć w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...