Skocz do zawartości
Forum

Czy w taki dzień ryzyko, że tabletka nie zadziała jest większe?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W sobotę 13.05 odbyłam dwukrotny stosunek z partnerem bez zabezpieczenia, zarówno za pierwszym jak i drugim razem doszło do wytrysku dopochwowego. Jakieś 2 godziny później wzięłam tabletkę ellaOne. Dodam, że to był dzień owulacji lub dzień po owulacji. Czy w taki dzień ryzyko, że tabletka nie zadziała jest większe, skoro było w trakcie lub po owulacji? Kilka dni po zaczęły mi wyskakiwać krosty na twarzy, lekkie bóle brzucha, czy to objawy tego, że tabletka działa? Jak długo to może trwać?

Odnośnik do komentarza

Każdy stosunek bez zabezpieczenia niesie za sobą ryzyko ciąży. Szczególnie stosunek w dniu owulacji, tuż przed i po.

ellaOne jest skuteczna, kiedy ma to największe znaczenie – może zapobiec ciąży, nawet jeśli spodziewasz się owulacji, czyli wtedy, kiedy ryzyko zajścia w ciążę jest największe.

Należy pamiętać, że pigułki antykoncepcji awaryjnej nie są jednak w 100% skuteczne. Istnieje bowiem możliwość, że do owulacji doszło przed zażyciem pigułki antykoncepcji awaryjnej. W związku z czym pigułka może nie zadziałać.
Warto pomyśleć o stałej, skuteczniejszej metodzie zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...