Skocz do zawartości
Forum

Problemy z własnym "Ja"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem że od jakiegoś czasu nasiliło się u mnie coś obecne od dziecka, mianowicie chodzi o to że moje samopoczucie jest w dużym stopniu zależne od tego co spotyka inne osoby(jeśli miłe rzeczy to dobrze się czuję jeśli na odwrót to pojawia się nadmierna troska i przygnębienie). Drugą sprawą jest to że nie wiem szczerze czy potrafię odczuwać miłość gdyż gdy czuję wielką sympatię do jakiejś dziewczyny nie mam odwagi zmienić to w coś więcej i zazwyczaj kończy się to tragicznie bo nie umiem podjąć decyzji o byciu w związku. Nurtuje mnie także wiele pytań natury egzystencjalnej (po co? dlaczego?) i sam nie wiem jak to określić ale nie umiem zdefiniować kim jestem. Uczucia i emocje są u mnie bardzo zmienne choć dobrze się maskuję na zewnątrz to w środku jestem rozbity na milion wersji siebie z których każda kocha co innego, ma inne poglądy i odczucia . Nie wiem co ze sobą począć i odczuwam przysłowiową pustkę. Czy to jakieś objawy depresji lub innej dolegliwości?

Odnośnik do komentarza

Bartolomeo99, jeśli dwie ostatnie cyfry w nicku to Twój rok urodzenia, to Twój stan może być wynikiem dojrzewania. Masz 18 lat, więc nic dziwnego, że poszukujesz siebie, nie wiesz do końca, co lubisz, co myśleć. Czujesz się zagubiony i to również odbija się na Twoich relacjach z innymi ludźmi. Jeśli chciałbyś porozmawiać o swoich wątpliwościach, zachęcam do konsultacji u psychologa, np. w szkole. Naprawdę taka rozmowa może Ci pomóc odzyskać wewnętrzny spokój i uporządkować myśli. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...