Skocz do zawartości
Forum

Przerost gruczołowy czy F-A?


Gość Andżelika97

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andżelika97

Witam
Pod koniec stycznia robiłam usg piersi. Wynik brzmi: "Utkanie piersi bogatogruczołowe bez poszerzenia przewodów mlekowych. Obustronnie zmiany dysplastyczne w postaci hypoechogenicznych zagęszczeń, głównie okołobrodawkowo, z pojedyńczymi, drobnymi torbielami śr. do 4mm. Ponadto w piersi lewej na g. 12/1 dość głęboko położone zagęszczenie hypoecho śr. ok. 10,5mm-przerost gruczołowy?/tworzący się F-A?
BI-RADS 3.
W dołach pachwowych węzły chłonne o prawidłowej morfologii śr. do 11mm.". Byłam zaniepokojona więc powtórzyłam badanie na początku marca. Wynik brzmi: "Utkanie piersi gruczołowe, przewody mlekowe na górnej granicy normy. Obustronnie zmiany dysplastyczne. W piersi lewej na g. 12, dość głęboko położona zmiana hypoecho śr. ok. 7mm-prawdopodobnie F-A, na g. 2 płaska torbiel śr. ok. 5mm. W piersi prawej na g. 10 obwodowo zmiana o morfologii torbieli śr. ok. 5mm.
BI-RADS 3.
W dołach pachwowych węzły chłonne o tłuszczowej wnęce śr. do 13mm.". Dodam że oba badania były robione przed miesiączką, pierwsze dzień przed a drugie jakieś 10 dni przed. Cały czas bolą mnie mnie piersi szczególnie lewa. Co to wszystko oznacza? Co mam dalej robić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...